ЈОШ СМО СИЛА: Србија је у четвртфиналу Европског првенства

10.01.2024. 19:51
Dušan Mandić
Душан Мандић / Извор: МН Press

Душан Мандић предводио нашу репрезентацију до сјајног резултата.

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у у четвртфинале Европског првенства пошто је у мечу осмине финала савладала Француску са 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3). За место у полуфиналу, Србији ће ривал бити Мађарска која на овом шампионату не игра са својом најбољом поставом.

Васо Бакочевић потписао уговор са најјачом светском организацијомvaso bakocevic

Васо Бакочевић потписао уговор са најјачом светском организацијом

Србија је домаћин Европског јуниорског првенства у флаг фудбалу 2024. годинеSAAF

Србија је домаћин Европског јуниорског првенства у флаг фудбалу 2024. године

Делић: Србија можда може да буде изненађење на ЕП у НемачкојMilena Delić

Делић: Србија можда може да буде изненађење на ЕП у Немачкој

Добро је Србија отворила утакмицу, али је плитком одбраном дозволила Французима да се врате у живот. Након прве деонице, Србија је имала гол предности.

Друга трећина је протекла у знаку Француза. Србија као да је свесно играла плитку одбрану, а Французи су то користили да прво дођу до изједначења, а затим и да у пар наврата имају предност. Натерали су Србију да заигра озбиљније, али се на крају показало да тиме нису себи чинили услугу.

Нерешено је било на полувремену, а Французи су успели да се држе у игри до половине треће четвртине у чему им је помогла серија промашаја на обе стране.

Делфини су преокренули у финишу трећег периода, а онда у последњих осам минута пребацили у нову брзину и потопили Французе у потпуности! Помогло је и што је Бранислав Митровић бранио на врхунском нивоу цео меч.

Радомир Драшовић је из четири покушаја дао четири гола. Покушај више, а четири гола имао је и Душан Мандић. Никола Јакшић је три пута тресао мрежу Француза, а по један гол су дали Марко Радуловић, Немања Убовић и Немања Вицо.