JOŠ SMO SILA: Srbija je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

10.01.2024. 19:51
Dušan Mandić
Dušan Mandić / Izvor: MN Press

Dušan Mandić predvodio našu reprezentaciju do sjajnog rezultata.

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto je u meču osmine finala savladala Francusku sa 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3). Za mesto u polufinalu, Srbiji će rival biti Mađarska koja na ovom šampionatu ne igra sa svojom najboljom postavom.

Vaso Bakočević potpisao ugovor sa najjačom svetskom organizacijomvaso bakocevic

Vaso Bakočević potpisao ugovor sa najjačom svetskom organizacijom

Srbija je domaćin Evropskog juniorskog prvenstva u flag fudbalu 2024. godineSAAF

Srbija je domaćin Evropskog juniorskog prvenstva u flag fudbalu 2024. godine

Delić: Srbija možda može da bude iznenađenje na EP u NemačkojMilena Delić

Delić: Srbija možda može da bude iznenađenje na EP u Nemačkoj

Dobro je Srbija otvorila utakmicu, ali je plitkom odbranom dozvolila Francuzima da se vrate u život. Nakon prve deonice, Srbija je imala gol prednosti.

Druga trećina je protekla u znaku Francuza. Srbija kao da je svesno igrala plitku odbranu, a Francuzi su to koristili da prvo dođu do izjednačenja, a zatim i da u par navrata imaju prednost. Naterali su Srbiju da zaigra ozbiljnije, ali se na kraju pokazalo da time nisu sebi činili uslugu.

Nerešeno je bilo na poluvremenu, a Francuzi su uspeli da se drže u igri do polovine treće četvrtine u čemu im je pomogla serija promašaja na obe strane.

Delfini su preokrenuli u finišu trećeg perioda, a onda u poslednjih osam minuta prebacili u novu brzinu i potopili Francuze u potpunosti! Pomoglo je i što je Branislav Mitrović branio na vrhunskom nivou ceo meč.

Radomir Drašović je iz četiri pokušaja dao četiri gola. Pokušaj više, a četiri gola imao je i Dušan Mandić. Nikola Jakšić je tri puta tresao mrežu Francuza, a po jedan gol su dali Marko Radulović, Nemanja Ubović i Nemanja Vico.