СВЕТСКИ КУП: Делфини са пола гаса до бронзе у Берлину (ФОТО)

16.09.2018. 14:04
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Србија савладала Немачку са 15:9.

Репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу на Светском купу у Берлину пошто је у борби за треће место савладала селекцију Немачке са 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3). Србија је тако наставила традицију освајања медаља, иако је на овом такмичењу Дејан Савић повео знатно подмлађен састав, али су Делфини упркос томедошли до одличија.

Борбени домаћин Светског купа није желео да пропусти прилику за освајање медаље, али против Србије се није могло. Само су у уводним минутима меча Немци били егал са Србијом, често ношени и домаћинским суђењем, али су се држали само до 2:2. Међутим, од тог тренутка до краја прве деонице Делфини постижу четири гола и успевају да остваре значајнију предност на малоом одмору од 6:2. Иста слика виђена је и у другој четвртини. Изабраници Дејана Савића су готово рутински контролисали утакмицу и до одласка на велики одмор повећали предност на 9:4.

ТЕРЗИЋ ПРЕСЕКАО: Ово је списак одбојкашица за СП у Јапану

Са пола гаса су Делфини одржавали Немце на безбедној удаљености у трећој четвртини, а успут успели и да поново повећају предност па су у последњих 10 минута ушли са вођство 12:6. Последњих 10 минута утакмице су играчи Дејана Савића одрађивали посао и мирно привели меч крају, оверивши победу и бронзану медаљу.

Најбољи у победи Србије био је Немања Вицо који је четири пута затресао мрежу противника. Пратили су гаСтрахиња Рашовић са три гола, док су Виктор Рашовић, Гаврил Суботић и Ђорђе Лазић постигли по два.

Међу Немцима највише се истакао Јулијан Реал са три гола, а Стрелески је постигао два поготка. Син селектора Хагена Штама Марко Штам једном савладао голмана Ристичевића.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.