SVETSKI KUP: Delfini sa pola gasa do bronze u Berlinu (FOTO)

16.09.2018. 14:04
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia

Srbija savladala Nemačku sa 15:9.

Reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom kupu u Berlinu pošto je u borbi za treće mesto savladala selekciju Nemačke sa 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3). Srbija je tako nastavila tradiciju osvajanja medalja, iako je na ovom takmičenju Dejan Savić poveo znatno podmlađen sastav, ali su Delfini uprkos tomedošli do odličija.

Borbeni domaćin Svetskog kupa nije želeo da propusti priliku za osvajanje medalje, ali protiv Srbije se nije moglo. Samo su u uvodnim minutima meča Nemci bili egal sa Srbijom, često nošeni i domaćinskim suđenjem, ali su se držali samo do 2:2. Međutim, od tog trenutka do kraja prve deonice Delfini postižu četiri gola i uspevaju da ostvare značajniju prednost na maloom odmoru od 6:2. Ista slika viđena je i u drugoj četvrtini. Izabranici Dejana Savića su gotovo rutinski kontrolisali utakmicu i do odlaska na veliki odmor povećali prednost na 9:4.

TERZIĆ PRESEKAO: Ovo je spisak odbojkašica za SP u Japanu

Sa pola gasa su Delfini održavali Nemce na bezbednoj udaljenosti u trećoj četvrtini, a usput uspeli i da ponovo povećaju prednost pa su u poslednjih 10 minuta ušli sa vođstvo 12:6. Poslednjih 10 minuta utakmice su igrači Dejana Savića odrađivali posao i mirno priveli meč kraju, overivši pobedu i bronzanu medalju.

Najbolji u pobedi Srbije bio je Nemanja Vico koji je četiri puta zatresao mrežu protivnika. Pratili su gaStrahinja Rašović sa tri gola, dok su Viktor Rašović, Gavril Subotić i Đorđe Lazić postigli po dva.

Među Nemcima najviše se istakao Julijan Real sa tri gola, a Streleski je postigao dva pogotka. Sin selektora Hagena Štama Marko Štam jednom savladao golmana Rističevića.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.