СВЕТСКИ КУП: Србија заустављена у полуфиналу, Мађарима припао класик (ФОТО)

15.09.2018. 18:08
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

У борби за бронзу Делфини ће играти против победника меча између Аустралије и Немачке.

Ватерполисти Србије нису успели да се пласирају у финале Светског купа у Берлину пошто су поражени од Мађарске. Репрезентација северних суседа савладала је подмлађену селекцију Делфина са (1:3, 5:3, 3:3, 3:2), а последњи покушај за гол имао је голман Србије Ристичевић. Делфини су добро почели меч и решили прву четвртину у своју корист. Мађари су се вратили и од тог тренутка је виђен изједначен меч у којем су се Мађари боље снашли у завршници. Србија ће у борби за бронзу играти са победником другог полуфинала у којем ће се састати Немачка и Аустралија.

Подмлађена слекеција Србије одлично је одиграла прву четвртину иако су Мађари први дошли у вођство преко Ковача. Међутим, Гаврил Суботић који је једно од највећих изненађења на овом турниру успео је да постигне два гола и донесе Србији вођство које је увећао Јакшић за 3:1 на крају прве деонице. Поново су Мађари први постигли гол на старту друге деонице, али су Делфини још једном брзо неутралисали тај погодак пошто су Рашовић и Мандић донели Србији највећу предност од 5:2. То није омело Мађаре који су успевали да држе корак са Делфинима и изборе се за нерешен резултат на полувремену 6:6 пошто су по два гола постигли Јаншик и Батори.

Много бољи улазак у друго полувреме имали су Мађари који су после дуго времена поново водили голом Пасотра. У трећој четвртини је Србија била та која је јурила заостатак од једног гола, а тим селектора Савића је то успешно чинио у три наврата па је на уласку у последњу четвртину резултат и даље био нерешен 9:9. После три четвртине Србија је коначно била та која је прва постигла гол и то у важном тренутку потшо је Виктор Рашовић искористио играча више и постигао гол за вођство Делфина 10:9, али је Ковач брзо изједначио после искључења Ранђеловића. На два и по минута до краја Мађари су поново дошли до предности 11:10 поготком Заланкија, који је само минут касније постигао још један гол и тако решио питање победника у овом полуфиналу.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.