ЈАПАНЦИ СЕ ДРЖАЛИ ЈЕДНО ПОЛУВРЕМЕ: Србија преко домаћина до четвртфинала Светског првенства

23.07.2023. 12:39
Uroš Stevanović
Урош Стевановић / Извор: МН Press

Следе Италијани.

Ватерполо репрезентација Србије победом над Јапаном 16:10 (3:3, 3:2, 7:2, 3:3) пласирала се у четврфинале Светског првенства у Фукуоки.

КРАЈ ЗА ЕВРОПСКЕ ШАМПИОНЕ: Црна Гора ШОКИРАЛА Хрватску

ТУР ДЕ ФРАНС: Погачару претпоследња етапа!

ВН МАЂАРСКЕ: Хамилтон најбржи на данашњем тренингу!

Домаћин планетарног шампионата био је тврд орах за Делфине.

Да ће бити проблема било је јасно на самом старту. Јапанци су одмах повели 2:0 и натерали наше момке да додају гас и то се и десило. Уследио је преокрет већ до краја прве деонице.

Потом се играло гол за гол, с тим што је Србија константно била у вођству, али није успевала да преломи упорног противника.

Гол Марка Радуловића на почетку другог полувремена донео нам је два гола предности и чинило се да смо ту успели да одбијемо притисак Јапана. На 3.40 до краја трећег квартала Ђорђе Лазић је првим поготком на мечу донео Делфинима три гола предности.

Изгубили су снагу Јапанци у другом полувремену, а то су изабраници Уроша Стевановића знали да искористе и брилијантном трећом четвртином (7:2) на крају рутински дошли до победе.

Најефикаснији у нашем саставу били су Страхиња Рашовић и Марко Радуловић са по три гола, Радомир Драшовић, Никола Јакшић, Немања Убовић и Ђорђе Лазић су два пута били стрелци. Код Јапана се истакао Јусуке Инаба са четири гола.

Делфини ће у борби за полуфинале играти против Италије у уторак.