14°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

JAPANCI SE DRŽALI JEDNO POLUVREME: Srbija preko domaćina do četvrtfinala Svetskog prvenstva

23.07.2023. 12:39
Uroš Stevanović
Uroš Stevanović / Izvor: MN Press

Slede Italijani.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom nad Japanom 16:10 (3:3, 3:2, 7:2, 3:3) plasirala se u četvrfinale Svetskog prvenstva u Fukuoki.

KRAJ ZA EVROPSKE ŠAMPIONE: Crna Gora ŠOKIRALA Hrvatsku

TUR DE FRANS: Pogačaru pretposlednja etapa!

VN MAĐARSKE: Hamilton najbrži na današnjem treningu!

Domaćin planetarnog šampionata bio je tvrd orah za Delfine.

Da će biti problema bilo je jasno na samom startu. Japanci su odmah poveli 2:0 i naterali naše momke da dodaju gas i to se i desilo. Usledio je preokret već do kraja prve deonice.

Potom se igralo gol za gol, s tim što je Srbija konstantno bila u vođstvu, ali nije uspevala da prelomi upornog protivnika.

Gol Marka Radulovića na početku drugog poluvremena doneo nam je dva gola prednosti i činilo se da smo tu uspeli da odbijemo pritisak Japana. Na 3.40 do kraja trećeg kvartala Đorđe Lazić je prvim pogotkom na meču doneo Delfinima tri gola prednosti.

Izgubili su snagu Japanci u drugom poluvremenu, a to su izabranici Uroša Stevanovića znali da iskoriste i brilijantnom trećom četvrtinom (7:2) na kraju rutinski došli do pobede.

Najefikasniji u našem sastavu bili su Strahinja Rašović i Marko Radulović sa po tri gola, Radomir Drašović, Nikola Jakšić, Nemanja Ubović i Đorđe Lazić su dva puta bili strelci. Kod Japana se istakao Jusuke Inaba sa četiri gola.

Delfini će u borbi za polufinale igrati protiv Italije u utorak.