ЖЕСТОК УДАРАЦ ЗА ХРВАТЕ: Ривал Србије доживео НЕПРИЈАТНОСТ пред старт ЕП!

30.12.2021. 11:20
Rukometna reprezentacija Hrvatske
Рукометна репрезентација Хрватске / Извор: Профимедиа

Неочекивано.

Мушка рукометна репрезентација Србије играће на Европском првенству у групи "Ц", заједно са селекцијама Француске, Хрватске и Украјине.

СКИ СКОКОВИ: Кобајаши најбољи у Оберсдорфу

САВИЋ ОДАБРАО 19 ИГРАЧА: Припреме ватерполиста почињу 3. јануара

УРУЧЕНЕ НАГРАДЕ СПОРТСКОГ САВЕЗА БЕОГРАДА: Мандићева и Микец најбољи

Добре вести за изабранике селектора Тонија Ђероне стижу из комшилука, пошто су репрезентативци Хрватске две недеље пред старт Шампионата Старог континента доживели неочекивани пораз у пријатељском мечу од Словеније резултатом 26:33.

Утакмица је одиграна у Поречу, а обележили су је Блаж Јанц и Гашпер Маргуч, који су били најефикаснији у победничком тиму са по седам голова.

Код Хрвата предњачили су Лука Шебетић и Лука Циндрић са по пет погодака, али је само у првом полувремену чета Хрвоја Хорвата успела да држи прикључак.

- Завршили смо другу фазу припрема која је била доста напорна. Једва чекамо завршни део припрема кад нам се прикључују "Немци". Пораз од Словеније је ту, можда нереално висок на крају, пустили смо, дали прилику свим играчима који су били на окупљању па смо се распали у задњих десетак минута - рекао је селектор Хрватске после пораза.

До краја припрема Хрвате очекују провере против БиХ и Русије, али ће им се у међувремену придружити и репрезентативци из немачке Бундеслиге.

Први меч на Европском првенству, Хрватска игра 13. јануара против Француске, а два дана касније следи меч са изабраницима Тонија Ђероне.

Све најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Зое Тауран, девојка Ришаира Живковића.