ŽESTOK UDARAC ZA HRVATE: Rival Srbije doživeo NEPRIJATNOST pred start EP!

30.12.2021. 11:20
Rukometna reprezentacija Hrvatske
Rukometna reprezentacija Hrvatske / Izvor: Profimedia

Neočekivano.

Muška rukometna reprezentacija Srbije igraće na Evropskom prvenstvu u grupi "C", zajedno sa selekcijama Francuske, Hrvatske i Ukrajine.

SKI SKOKOVI: Kobajaši najbolji u Obersdorfu

SAVIĆ ODABRAO 19 IGRAČA: Pripreme vaterpolista počinju 3. januara

URUČENE NAGRADE SPORTSKOG SAVEZA BEOGRADA: Mandićeva i Mikec najbolji

Dobre vesti za izabranike selektora Tonija Đerone stižu iz komšiluka, pošto su reprezentativci Hrvatske dve nedelje pred start Šampionata Starog kontinenta doživeli neočekivani poraz u prijateljskom meču od Slovenije rezultatom 26:33.

Utakmica je odigrana u Poreču, a obeležili su je Blaž Janc i Gašper Marguč, koji su bili najefikasniji u pobedničkom timu sa po sedam golova.

Kod Hrvata prednjačili su Luka Šebetić i Luka Cindrić sa po pet pogodaka, ali je samo u prvom poluvremenu četa Hrvoja Horvata uspela da drži priključak.

- Završili smo drugu fazu priprema koja je bila dosta naporna. Jedva čekamo završni deo priprema kad nam se priključuju "Nemci". Poraz od Slovenije je tu, možda nerealno visok na kraju, pustili smo, dali priliku svim igračima koji su bili na okupljanju pa smo se raspali u zadnjih desetak minuta - rekao je selektor Hrvatske posle poraza.

Do kraja priprema Hrvate očekuju provere protiv BiH i Rusije, ali će im se u međuvremenu pridružiti i reprezentativci iz nemačke Bundeslige.

Prvi meč na Evropskom prvenstvu, Hrvatska igra 13. januara protiv Francuske, a dva dana kasnije sledi meč sa izabranicima Tonija Đerone.

Sve najnovije vesti o sportu pročitajte OVDE.

Pogledajte kako izgleda Zoe Tauran, devojka Rišaira Živkovića.