ПАРТИЗАН НЕПРЕПОЗНАТЉИВ: Звезда славила у вечитом дербију

15.03.2023. 19:41
RK Partizan
РК Партизан / Извор: МН Press

Доминација црвено-белих...

Деветнаесто коло домаће Аркус лиге обележио је дерби ''вечитих ривала'' у коме је Црвена звезда савладала Партизан резултатом 29:25 (16:12).

ДОБРА ВЕСТ ИЗ ПОДГОРИЦЕ: Србија на финалном турниру Светског купа

СУНОВРАТ ХРВАТСКОГ ВАТЕРПОЛА: У Загребу нису успели да изборе пласман на финални турнир Светског купа

БЛОКАДА ЗА ТАКОЗВАНО КОСОВО: Освајачица светске и европске бронзе не може да учествује на планетарном шампионату

Партизан је у овај меч ушао као фаворит, без обзира што је Звезда била у улози домаћина. Црно-бели су у последње време били у одличној форми, ређали победе, али тој серији је вечерас дошао крај.

Екипа Партизана је тако остала на трећем месту на табели са 30 бодова, а Звезда је стигла до своје дванаесте победе и 25 освојених бодова, што јој је у овом тренутку довољно за пету позицију на табели.

Звезда је од самог почетка меча неутралисала Партизанове бекове, пре свих Петрића и Којадиновића и већ у уводним минутима вођством од 3:1 наговестила да ће ово бити црвено-бело вече.

Партизан је нешто касније успео да изједначи на 3:3 и у суштини то је од црно-белих малтене било све у овом мечу!

Јер, Звезда не само да је поново преузела вођство, него је серијом 5:0, головима Ђуровића, Бујишића, Мајеса и Ненадића стигла до убедљивих 12:5!

Били су црно-бели тада ''на конопцима'', али је онда уследио њихов одговор после осам минута без постигнутог гола. У том периоду Партизан је направио серију 5:0, смањио на 12:10, али финиш првог полувремена поново припада Звезди која преко Ђуровића, Хорвата и Мајеса увећава разлику на ''плус четири'' - 16:12.

Партизан је са два брза гола започео друго полувреме и пришао на 16:14, али затим је уследила реприза онога што смо видели и средином првог полувремена.

Звезда поново успоставља доминацију на терену и из минута у минут увећава своју предност.

На истеку шестог минута игре у другом полувремену, искусни Драшко Ненадић се пожалио на повреду колена после једног дуела и незгодног пада. Морао је да напусти терен после указане помоћи, али Звезда и без њега наставља да бриљира.

Прво Мајес постиже свој пети гол, а онда нова одбрана сјајног Звездиног голмана Јелића. На другој страни голмани Партизана готово ништа не могу да одбране, па Симић погађа за Звездин повратак на седам голова разлике колико је имала и у 20. минуту меча када је било 12:5.

Тек је Миловановић шутем са девет метара успео да прекине ову Звездину серију и погоди за 22:15. Али, Звезда и са играчем мање у тим тренуцима наставља да погађа мрежу индиспонираних Партизанових голмана, док је на другој страни Звездин чувар мреже Димитрије Јелић стигао и до двоцифреног броја одбрана (укупно 13 до краја меча).

Хорват затим погађа за максималних ''плус девет'', 24:15 на петнаест минута пре краја и већ тада је постало јасно да од Партизановог преокрета неће бити ништа.

До краја, Звезда је рутински задржала предност и заслужено стигла до победе, а једино што је Партизан успео јесте да донекле ублажи пораз.

Невероватан је податак да је тренер Партизана Дарио Кржељ током читавог меча затражио само један тајм-аут, иако је његова екипа у већем делу меча била потпуно непрепознатљива.