PARTIZAN NEPREPOZNATLJIV: Zvezda slavila u večitom derbiju

15.03.2023. 19:41
RK Partizan
RK Partizan / Izvor: MN Press
Dominacija crveno-belih...

Devetnaesto kolo domaće Arkus lige obeležio je derbi ''večitih rivala'' u kome je Crvena zvezda savladala Partizan rezultatom 29:25 (16:12).

DOBRA VEST IZ PODGORICE: Srbija na finalnom turniru Svetskog kupa

SUNOVRAT HRVATSKOG VATERPOLA: U Zagrebu nisu uspeli da izbore plasman na finalni turnir Svetskog kupa

BLOKADA ZA TAKOZVANO KOSOVO: Osvajačica svetske i evropske bronze ne može da učestvuje na planetarnom šampionatu

Partizan je u ovaj meč ušao kao favorit, bez obzira što je Zvezda bila u ulozi domaćina. Crno-beli su u poslednje vreme bili u odličnoj formi, ređali pobede, ali toj seriji je večeras došao kraj.

Ekipa Partizana je tako ostala na trećem mestu na tabeli sa 30 bodova, a Zvezda je stigla do svoje dvanaeste pobede i 25 osvojenih bodova, što joj je u ovom trenutku dovoljno za petu poziciju na tabeli.

Zvezda je od samog početka meča neutralisala Partizanove bekove, pre svih Petrića i Kojadinovića i već u uvodnim minutima vođstvom od 3:1 nagovestila da će ovo biti crveno-belo veče.

Partizan je nešto kasnije uspeo da izjednači na 3:3 i u suštini to je od crno-belih maltene bilo sve u ovom meču!

Jer, Zvezda ne samo da je ponovo preuzela vođstvo, nego je serijom 5:0, golovima Đurovića, Bujišića, Majesa i Nenadića stigla do ubedljivih 12:5!

Bili su crno-beli tada ''na konopcima'', ali je onda usledio njihov odgovor posle osam minuta bez postignutog gola. U tom periodu Partizan je napravio seriju 5:0, smanjio na 12:10, ali finiš prvog poluvremena ponovo pripada Zvezdi koja preko Đurovića, Horvata i Majesa uvećava razliku na ''plus četiri'' - 16:12.

Partizan je sa dva brza gola započeo drugo poluvreme i prišao na 16:14, ali zatim je usledila repriza onoga što smo videli i sredinom prvog poluvremena.

Zvezda ponovo uspostavlja dominaciju na terenu i iz minuta u minut uvećava svoju prednost.

Na isteku šestog minuta igre u drugom poluvremenu, iskusni Draško Nenadić se požalio na povredu kolena posle jednog duela i nezgodnog pada. Morao je da napusti teren posle ukazane pomoći, ali Zvezda i bez njega nastavlja da briljira.

Prvo Majes postiže svoj peti gol, a onda nova odbrana sjajnog Zvezdinog golmana Jelića. Na drugoj strani golmani Partizana gotovo ništa ne mogu da odbrane, pa Simić pogađa za Zvezdin povratak na sedam golova razlike koliko je imala i u 20. minutu meča kada je bilo 12:5.

Tek je Milovanović šutem sa devet metara uspeo da prekine ovu Zvezdinu seriju i pogodi za 22:15. Ali, Zvezda i sa igračem manje u tim trenucima nastavlja da pogađa mrežu indisponiranih Partizanovih golmana, dok je na drugoj strani Zvezdin čuvar mreže Dimitrije Jelić stigao i do dvocifrenog broja odbrana (ukupno 13 do kraja meča).

Horvat zatim pogađa za maksimalnih ''plus devet'', 24:15 na petnaest minuta pre kraja i već tada je postalo jasno da od Partizanovog preokreta neće biti ništa.

Do kraja, Zvezda je rutinski zadržala prednost i zasluženo stigla do pobede, a jedino što je Partizan uspeo jeste da donekle ublaži poraz.

Neverovatan je podatak da je trener Partizana Dario Krželj tokom čitavog meča zatražio samo jedan tajm-aut, iako je njegova ekipa u većem delu meča bila potpuno neprepoznatljiva.