АТП ГШТАД: Кецмановић остао без финала, на реду је Међедовић

22.07.2023. 13:17
Miomir Kecmanović
Миомир Кецмановић / Извор: Профимедиа

Штета.

Српски тенисер Миомир Кецмановић није успео да се пласира у финале турнира у Гштаду пошто је у полуфиналу изгубио од Шпанца Алберта Рамоса-Вињоласа са 6:2, 6:3.

ВЕЋ СТИГАО У ДУБРОВНИК: Погледајте како Новак УЖИВА на ЈАХТИ (ФОТО)

СЛАВНИ ХРВАТ ЗАПРЕПАСТИО: Каже да је Федерер највећи икад! "Новакови резултати не превазилазе оно што је Роџер урадио"

Меч је трајао 92 минута, а Кецамновић иако боље рангиран на АТП листи , није успео да оправда улогу фавирита.

Почео је добро Кецамновић, направио брејк веч на старту меча, али је Вињолас експресно изједначио. Српски ренисер је добио наредни гем на свој сервис изједначио на 2:1 и буквално стао.

Уследила је серија Алберта Рамоса-Вињоласа од чак осам узастопно добијених гемова после којих је све било решено. Успео Кецмановић у финишу сета да се тргне, добије три гема, али то је било довољно само да ублажи пораз.

Србија и даље има шансе да за тријумф, јер у другом полуфиналу турнира у Гштаду, Хамад Међедовић игра против Аргентинца Педра Каћина.