ATP GŠTAD: Kecmanović ostao bez finala, na redu je Međedović

22.07.2023. 13:17
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Šteta.

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale turnira u Gštadu pošto je u polufinalu izgubio od Španca Alberta Ramosa-Vinjolasa sa 6:2, 6:3.

VEĆ STIGAO U DUBROVNIK: Pogledajte kako Novak UŽIVA na JAHTI (FOTO)

SLAVNI HRVAT ZAPREPASTIO: Kaže da je Federer najveći ikad! "Novakovi rezultati ne prevazilaze ono što je Rodžer uradio"

Meč je trajao 92 minuta, a Kecamnović iako bolje rangiran na ATP listi , nije uspeo da opravda ulogu favirita.

Počeo je dobro Kecamnović, napravio brejk več na startu meča, ali je Vinjolas ekspresno izjednačio. Srpski reniser je dobio naredni gem na svoj servis izjednačio na 2:1 i bukvalno stao.

Usledila je serija Alberta Ramosa-Vinjolasa od čak osam uzastopno dobijenih gemova posle kojih je sve bilo rešeno. Uspeo Kecmanović u finišu seta da se trgne, dobije tri gema, ali to je bilo dovoljno samo da ublaži poraz.

Srbija i dalje ima šanse da za trijumf, jer u drugom polufinalu turnira u Gštadu, Hamad Međedović igra protiv Argentinca Pedra Kaćina.