АТП РИМ: Новак лако повео, па се опустио у другом сету, на крају савладан и Рамос-Вињолас (ФОТО)

17.05.2018. 21:11
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Српски тенисер победио Шпанца 2:0.

Новак Ђоковић пласирао се у треће коло Мастерса у Риму пошто је победио Алберта Рамоса-Вињоласа 2:0, по сетовима 6:1, 7:5. Меч је трајао 90 минута.

БЕЗ КОМПЛЕКСА! Српски тенисер СМЕХОТРЕСНИМ снимком насмејао фанове (ВИДЕО)

АТП РИМ: Надал прегазио Канађанина

Одлично је отворио меч српски тенисер и повео са високих 3:0. Одузео је сервис противнику што му је било довољно да одржи ту предност и сет оконча у своју корист – 6:1.

У другом сету Шпанац је успео први да стигне до освојеног гема, али је Ноле први стигао до брејка и то у петом гему другог дела игре - 3:2. Ипак, иако је деловало да ће га без по муке окончати у своју корист, Новак се опустио, па је Шпанац успео да дође до првих брејк шанси у десетом гему, при резултату 5:4 за нашег тенисера. Другу брејк лопту успео је да искористи ривал српског тенисера, па је изједначио - 5:5.

Ђоковић је скупио снагу, вратио брејк, па на крају победио у мечу.

Новаков наредни противник биће Јапанац Кеи Нишикори који је савладао Немца Филипа Колшрајбера такође резултатом 2:0.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.