ДОМИНАЦИЈА АЛКАРАЗА: Шпанац рутински до ПОЛУФИНАЛА Вимблдона!

12.07.2023. 19:40
Karlos Alkaraz
Карлос Алкараз / Извор: Профимедиа

Заказао класик са Данилом.

Први тенисер света Карлос Алкараз пласирао се у полуфинале Вимблдона. Он је са максималних 3:0, по сетовима 7:6 (5), 6:4, 6:4, за два сата и 21 минута игре савладао Данца Холгера Рунеа.

БРАВО: Олга наставља да побеђује

ТЕЖЕ НИЈЕ МОГЛО: Рус после пет сетова бољи од Амера

НОВАК ДОНЕО РАДИКАЛНУ ОДЛУКУ: Отказан данашњи тренинг!

Посебно је импресиван податак да Алкараз противнику није дозволио ниједну брејк лопту на мечу и тако ривали послао поруку пред завршницу турнира.

У првом сету сјајно су сервирали обојица тенисера, те нисмо видели нити једну брејк прилику. О победнику сета одлучио је тај-брејк у којем је Алкараз при резултату 3:3 везао четири узастопна поена и славио са 7:3.

Није било прилика да се одузме сервис ривала ни у другом сету све до резултата 4:4. Тада је Алкараз дошао до прве брејк лопте и одмах стигао до брејка, а убрзо и до другог сета у мечу.

На крилима великог вођства први играч планете 20-годишњи Алкараз наставио је да сјајно сервирао против вршњака из Данске и није му дозволио ни да му припрети приликом својих сервис гемова. До јединог брејка у трећем сету Алкараз је стигао у петом гему, повео 3:2 и себи трасирао пут ка победи. Имао је Шпанац меч лопту при резултату 5:3 на сервис Рунеа, али је Данац успео да је спаси остане у мечу. Ипак, у наредном гему Алкараз је потврдио победу и пласман у полуфинале Вимблдона.

Тамо ће му противник бити Рус Данил Медведев који је раније данас савладао Американца Кристофера Јубенкса.