DOMINACIJA ALKARAZA: Španac rutinski do POLUFINALA Vimbldona!

12.07.2023. 19:40
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia

Zakazao klasik sa Danilom.

Prvi teniser sveta Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale Vimbldona. On je sa maksimalnih 3:0, po setovima 7:6 (5), 6:4, 6:4, za dva sata i 21 minuta igre savladao Danca Holgera Runea.

BRAVO: Olga nastavlja da pobeđuje

TEŽE NIJE MOGLO: Rus posle pet setova bolji od Amera

NOVAK DONEO RADIKALNU ODLUKU: Otkazan današnji trening!

Posebno je impresivan podatak da Alkaraz protivniku nije dozvolio nijednu brejk loptu na meču i tako rivali poslao poruku pred završnicu turnira.

U prvom setu sjajno su servirali obojica tenisera, te nismo videli niti jednu brejk priliku. O pobedniku seta odlučio je taj-brejk u kojem je Alkaraz pri rezultatu 3:3 vezao četiri uzastopna poena i slavio sa 7:3.

Nije bilo prilika da se oduzme servis rivala ni u drugom setu sve do rezultata 4:4. Tada je Alkaraz došao do prve brejk lopte i odmah stigao do brejka, a ubrzo i do drugog seta u meču.

Na krilima velikog vođstva prvi igrač planete 20-godišnji Alkaraz nastavio je da sjajno servirao protiv vršnjaka iz Danske i nije mu dozvolio ni da mu pripreti prilikom svojih servis gemova. Do jedinog brejka u trećem setu Alkaraz je stigao u petom gemu, poveo 3:2 i sebi trasirao put ka pobedi. Imao je Španac meč loptu pri rezultatu 5:3 na servis Runea, ali je Danac uspeo da je spasi ostane u meču. Ipak, u narednom gemu Alkaraz je potvrdio pobedu i plasman u polufinale Vimbldona.

Tamo će mu protivnik biti Rus Danil Medvedev koji je ranije danas savladao Amerikanca Kristofera Jubenksa.