Кецмановић прекинуо црни низ и пласирао се у друго коло Мастерса у Риму
Српски тенисер Миомир Кецмановић пласирао се у другу рунду Мастерса у Риму пошто је са 6:2, 6:3 савладао Далибора Сврчину из Чешке остваривши прву победу у сезони шљаке.
Још од средине марта није Кецмановић успео да победи, а испадао је одмах на старту у Мајамију, а потом и у Монте Карлу, Минхену и Мадриду.
Стигао је на генералну пробу пред Ролан Гарос и доказао себи да ипак све иде од овог момента узлазном путањом.
Но, није баш све ишло сјајно против Сврчине, јер сваки пут када би направио брејк у првом сету, претрпео би рибрејк - макар до петог гема, а након тога је наступила сигурнија игра на свом сервису.
Преломни гем је био онај осми који је трајао преко 10 минута где је пропуштао сет лопте, али је на петој одиграо стабилно и узео први сет.
Размена брејкова се десила и на старту другог сета, а онда је поново Миомир успео да надјача противника у завршници деонице.
Био је фаворит против 116. тенисера света, а већ на другој степеници у Риму има преозбиљан посао против 12. носиоца турнира, Андреја Рубљова.
Сада се чека Хамад Међедовић који ће водити битку са Валентаном Роајеом, па би Србија могла да има три представника у другој рунди јер је Новак Ђоковић већ тамо.