Kecmanović prekinuo crni niz i plasirao se u drugo kolo Mastersa u Rimu
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugu rundu Mastersa u Rimu pošto je sa 6:2, 6:3 savladao Dalibora Svrčinu iz Češke ostvarivši prvu pobedu u sezoni šljake.
Još od sredine marta nije Kecmanović uspeo da pobedi, a ispadao je odmah na startu u Majamiju, a potom i u Monte Karlu, Minhenu i Madridu.
Stigao je na generalnu probu pred Rolan Garos i dokazao sebi da ipak sve ide od ovog momenta uzlaznom putanjom.
No, nije baš sve išlo sjajno protiv Svrčine, jer svaki put kada bi napravio brejk u prvom setu, pretrpeo bi ribrejk - makar do petog gema, a nakon toga je nastupila sigurnija igra na svom servisu.
Prelomni gem je bio onaj osmi koji je trajao preko 10 minuta gde je propuštao set lopte, ali je na petoj odigrao stabilno i uzeo prvi set.
Razmena brejkova se desila i na startu drugog seta, a onda je ponovo Miomir uspeo da nadjača protivnika u završnici deonice.
Bio je favorit protiv 116. tenisera sveta, a već na drugoj stepenici u Rimu ima preozbiljan posao protiv 12. nosioca turnira, Andreja Rubljova.
Sada se čeka Hamad Međedović koji će voditi bitku sa Valentanom Roajeom, pa bi Srbija mogla da ima tri predstavnika u drugoj rundi jer je Novak Đoković već tamo.