НАСТАВЉЕНА СЕЧА НОСИЛАЦА: Лехечка савладао Оже-Алијасима

22.01.2023. 10:29
Jirži Lehečka
Јиржи Лехечка / Извор: Профимедиа

Највећи успех у каријери чешког тенисера.

Сеча носилаца на Аустралијан опену настављена је и данас пошто је Чех Јиржи Лехечка савладао Канађанина Феликса Ожеа-Алијасима са 3:1 (4:6, 6:3, 7:6 (7:2), 7:6 (7:3) после три сата и 17 минута игре. Чех ће у четвртфиналу играти против победника меча између Стефноса Цицпаса и Јаника Синера.

ИЗНЕНАЂЕЊЕ У МЕЛБУРНУ: Рибакина у четвртфиналу, елиминисана Ига Швјонтек

НЕ ОСЕЋА СЕ ДОБРО: Ђоковић ОТКАЗАО ТРЕНИНГЕ у Мелбурну!

ОРГАНИЗАТОРИ ОБЈАВИЛИ: Ево када се Ђоковић бори за четвртфинале АО!

Све је почело добро у овом мечу за Канађанина који је у трећем гему успео да одузме Чеху сервис што му је било довољно за освајање првог сета. Међутим, у другом сету није било брејк прилика све до саме завршнице када је Лехечка стигао до брејк шансе и одмах је искористио за вођств оод 5:3 да би потврдио брејк и изједначио у сетовима.

Трећи сет отишао је у тај-брејк иако су оба тениера пропустила прилике да одузму сервис противнику. Оже-Алијасим је проипустио једну шансу у другом гему, док је Лехечка имао две у седмом гему, а затим још једну у 11. гему. Ипак, Чех је све надокандио у тај-брејку у којем је повео са 6:0, а затим искористио трећу сет лопту и повео 2:1.

Још тврђе се играло у четвртом сету у којем ниједан од тенисера није имао прилику да одузме сервис противнику и поново се отишло у тај-брејк. Још једном је у њему Чех био убедљив, повео са 4:1 и успео да искористи прву мечу лопту за највећи успех у каријери.