NASTAVLJENA SEČA NOSILACA: Lehečka savladao Ože-Alijasima

22.01.2023. 10:29
Jirži Lehečka
Jirži Lehečka / Izvor: Profimedia

Najveći uspeh u karijeri češkog tenisera.

Seča nosilaca na Australijan openu nastavljena je i danas pošto je Čeh Jirži Lehečka savladao Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima sa 3:1 (4:6, 6:3, 7:6 (7:2), 7:6 (7:3) posle tri sata i 17 minuta igre. Čeh će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča između Stefnosa Cicpasa i Janika Sinera.

IZNENAĐENJE U MELBURNU: Ribakina u četvrtfinalu, eliminisana Iga Švjontek

NE OSEĆA SE DOBRO: Đoković OTKAZAO TRENINGE u Melburnu!

ORGANIZATORI OBJAVILI: Evo kada se Đoković bori za četvrtfinale AO!

Sve je počelo dobro u ovom meču za Kanađanina koji je u trećem gemu uspeo da oduzme Čehu servis što mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta. Međutim, u drugom setu nije bilo brejk prilika sve do same završnice kada je Lehečka stigao do brejk šanse i odmah je iskoristio za vođstv ood 5:3 da bi potvrdio brejk i izjednačio u setovima.

Treći set otišao je u taj-brejk iako su oba teniera propustila prilike da oduzmu servis protivniku. Ože-Alijasim je proipustio jednu šansu u drugom gemu, dok je Lehečka imao dve u sedmom gemu, a zatim još jednu u 11. gemu. Ipak, Čeh je sve nadokandio u taj-brejku u kojem je poveo sa 6:0, a zatim iskoristio treću set loptu i poveo 2:1.

Još tvrđe se igralo u četvrtom setu u kojem nijedan od tenisera nije imao priliku da oduzme servis protivniku i ponovo se otišlo u taj-brejk. Još jednom je u njemu Čeh bio ubedljiv, poveo sa 4:1 i uspeo da iskoristi prvu meču loptu za najveći uspeh u karijeri.