БИЋЕ НА НАЈТЕЖЕМ ИСПИТУ: Двострука шампионка Вимблдона чека Стевановићеву у 3. колу

07.07.2023. 14:13
Natalija Stevanović
Наталија Стевановић / Извор: Профимедиа

Још увек се бије битка...

Чешка тенисерка Петра Квитова поразила Белорускињу Саснович у два сета, за само 76 минута. Српкиња Наталија Стевановић јој је потенцијална наредна ривалка.

ТРОИЦКИ ПРЕЛОМИО: Ђоковић на списку за Дејвис куп

НЕПЛАНИРАНЕ ПРОМЕНЕ: Помера се почетак меча Ђоковић-Вавринка

"ПОЛИЦИЈСКИ ЧАС" ПРЕКИНУО СПЕКТАКЛ! Мареј на корак од елиминације Циципаса, Медведев одбио да игра

Двострука шампионка Вимблдона (2011. и 2014) је идентичним резултатом освојила оба сета (6:2, 6:2), а њена наредна противница биће боља из дуела Наталија Стевановић - Тамара Корпач (меч у току).

У случају победе Српкињу, дакле, чека судар са још једном врхунском чешком играчицом, најбољом, после каролине Плишкове,коју је прилично лако савладала у првој рунди.

Квитова, осим две титуле на Вимблдону, "за појасом" има и финале Аустралиен Опена и полуфинале Ролан Гароса.

У мечу против Саснович Квитова је потврдила висок ниво игре, у првом сету је брзодошла до 3:0 па тај део игре мирно и без трзавица привела крају.

У другом сету, кључање био шести гем у којем је успела да "брејкне" ривалку и уз то јој сломи борбени морал - освојила је оба наредна гема.