BIĆE NA NAJTEŽEM ISPITU: Dvostruka šampionka Vimbldona čeka Stevanovićevu u 3. kolu

07.07.2023. 14:13
Natalija Stevanović
Natalija Stevanović / Izvor: Profimedia

Još uvek se bije bitka...

Češka teniserka Petra Kvitova porazila Beloruskinju Sasnovič u dva seta, za samo 76 minuta. Srpkinja Natalija Stevanović joj je potencijalna naredna rivalka.

TROICKI PRELOMIO: Đoković na spisku za Dejvis kup

NEPLANIRANE PROMENE: Pomera se početak meča Đoković-Vavrinka

"POLICIJSKI ČAS" PREKINUO SPEKTAKL! Marej na korak od eliminacije Cicipasa, Medvedev odbio da igra

Dvostruka šampionka Vimbldona (2011. i 2014) je identičnim rezultatom osvojila oba seta (6:2, 6:2), a njena naredna protivnica biće bolja iz duela Natalija Stevanović - Tamara Korpač (meč u toku).

U slučaju pobede Srpkinju, dakle, čeka sudar sa još jednom vrhunskom češkom igračicom, najboljom, posle karoline Pliškove,koju je prilično lako savladala u prvoj rundi.

Kvitova, osim dve titule na Vimbldonu, "za pojasom" ima i finale Australien Opena i polufinale Rolan Garosa.

U meču protiv Sasnovič Kvitova je potvrdila visok nivo igre, u prvom setu je brzodošla do 3:0 pa taj deo igre mirno i bez trzavica privela kraju.

U drugom setu, ključanje bio šesti gem u kojem je uspela da "brejkne" rivalku i uz to joj slomi borbeni moral - osvojila je oba naredna gema.