ШТА СЕ ОВО ДЕСИЛО? Вимблдон ШОКИРАО објавом о Новаку Ђоковићу - а потом је и обрисао
Чудно
Организатори Вимблдона одлучили су, како ствари стоје, да укину нова правила о носиоцима, а велики профитер ту је Новак Ђоковић. Или је све ипак само једна велика грешка?!
Вимблдон је годинама имао посебна правила за одређивање носилаца у поређењу са осталим гренд слемовима, рачунавши додатно претходне успехе играча на травнатим турнирима.
Међутим, то је укинуто 2020. године и од тада је правило било исто као и на три остала Слема – носиоци су се одређивали по ранг листи објављеној у понедељак, у недељи пред почетак турнира.
По томе, Новак Ђоковић, осми тенисер света, требало је да буде седми носилац због изостанка Карлоса Алкараса. Међутим...
Вимблдон је шокирао тениски свет овог уторка, објавивши листу носилаца на којој је Ђоковић трећи!
То је урађено без икаквог објашњења, барем за сада. Испрва смо се питали да ли су погрешили, да ли су променили правила у нека нова, или поново активирани добру, стару формулу која рачуна раније резултате на трави.
А онда је, скоро два читава сата након објаве на Инстаграму, цео пост обрисан, што је потврдило да се највероватније ради о грешци, па ускоро очекујемо да се Вимблдон огласи са об јашњењем...
Било како било, ако се испостави да је Новак стварно трећи носилац, то значи да ипак не може да игра са Јаником Синером или Сашом Зверевим у четвртфиналу Вимблдона, већ најраније у полуфиналу, као и да до финала може да се састане само са једним од њих двојице, у зависности од жреба који је на програму у четвртак.
Вимблдон почиње у понедељак, 29. јуна, уколико организатори не одлуче да и то напрасно промене. Надамо се да ће у том случају барем јавити свима.