Трамп стао у потпуности уз Путина: "Не би било рата у Украјини да Русија није избачена из групе Г8"
Амерички председник Доналд Трамп изјавио је да рата у Украјини вероватно не би било да Запад није избацио Русију из Групе осам (Г8).
20.06.2026.
22:15
Коментари (8)
Он је у интервјуу за портал Аксиос рекао да бивши председник Сједињених Америчких Држава Барак Обама, као и још једна или две земље, нису желели руског председника Владимира Путина у тој групи.
"Желели су да Путин оде. Некада је био Г8. Било би много боље да је остало тако. Вероватно не бисте имали рат Русије и Украјине", рекао је Трамп.