Покренуто опасно клизиште код Чачка: Мештани у страху за своју безбедност "Плашимо се да неко не погине, тада ће бити касно"
На лоаклном путу у Чачку на деоници од села Јежевица ка селу Рајац, како кажу мештани, већ месецима пут је у критичном стању а услед одрона и активирања клизишта прети велика опасност за мештане и возаче.
Мештани истичу да је стање на овој деоници пута из дана у дан све лошије, упркос томе што представља једну важну саобраћајницу.
- Мислим да слика говори више од хиљаду речи. Сваки дан је све горе и горе. Надлежни су само поставили знакове и ништа више од тога. Овај пут је јако важан и фрекфентан, а сада се плашимо да туда прођемо и пешке а о вожњи колима да не говоримо, каже за РИНУ мештанин.
Они очекују да надлежни коначно реше овај проблем са клизиштем на локалном путу.
- Страх нас је да неко не погине, кад се то деси биће касно. Надамо се да ће надлежни реаговати, додаје саговорник.
Из надлежног предузећа ЈП "Градац" саопштили су да је у циљу очувања безбедности свих учесника у саобраћају, наведена деоница Рајачког пута затворена за саобраћај од 11. фебруара, и остаће затворена до даљег, односно до завршетка неопходних санационих радова и потврде стабилности терена.
- Надлежне стручне службе су извршиле прелиминарну анализу стања на терену, на основу које је утврђена потреба за спровођењем детаљних геомеханичких испитивања, са циљем идентификације клизне равни и дефинисања адекватних мера трајне санације. Поступак набавке пројекта за извођење наведених испитивања је у току, а за те намене затражена су средства из текуће буџетске резерве града Чачка, јер се оваква околност није могла предвидети. По окончању овог поступка и израде геомеханичког елабората, биће дефинисани даљи кораци, пројектни задатак и рокови за санацију, као и поновно успостављање саобраћаја, рекао је Милан Бојовић, директор ЈП "Градац".
Србија Данас/Агенција