Pokrenuto opasno klizište kod Čačka: Meštani u strahu za svoju bezbednost "Plašimo se da neko ne pogine, tada će biti kasno"
Na loaklnom putu u Čačku na deonici od sela Ježevica ka selu Rajac, kako kažu meštani, već mesecima put je u kritičnom stanju a usled odrona i aktiviranja klizišta preti velika opasnost za meštane i vozače.
Meštani ističu da je stanje na ovoj deonici puta iz dana u dan sve lošije, uprkos tome što predstavlja jednu važnu saobraćajnicu.
- Mislim da slika govori više od hiljadu reči. Svaki dan je sve gore i gore. Nadležni su samo postavili znakove i ništa više od toga. Ovaj put je jako važan i frekfentan, a sada se plašimo da tuda prodjemo i peške a o vožnji kolima da ne govorimo, kaže za RINU meštanin.
Oni očekuju da nadležni konačno reše ovaj problem sa klizištem na lokalnom putu.
- Strah nas je da neko ne pogine, kad se to desi biće kasno. Nadamo se da će nadležni reagovati, dodaje sagovornik.
Iz nadležnog preduzeća JP "Gradac" saopštili su da je u cilju očuvanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, navedena deonica Rajačkog puta zatvorena za saobraćaj od 11. februara, i ostaće zatvorena do daljeg, odnosno do završetka neophodnih sanacionih radova i potvrde stabilnosti terena.
- Nadležne stručne službe su izvršile preliminarnu analizu stanja na terenu, na osnovu koje je utvrđena potreba za sprovođenjem detaljnih geomehaničkih ispitivanja, sa ciljem identifikacije klizne ravni i definisanja adekvatnih mera trajne sanacije. Postupak nabavke projekta za izvođenje navedenih ispitivanja je u toku, a za te namene zatražena su sredstva iz tekuće budžetske rezerve grada Čačka, jer se ovakva okolnost nije mogla predvideti. Po okončanju ovog postupka i izrade geomehaničkog elaborata, biće definisani dalji koraci, projektni zadatak i rokovi za sanaciju, kao i ponovno uspostavljanje saobraćaja, rekao je Milan Bojović, direktor JP "Gradac".
Srbija Danas/Agencija