СПРЕМНЕ НОВЕ МЕРЕ! Због алармантних бројки и препуних болница заседа КРИЗНИ ШТАБ
Због лоше епидемиолошке ситуације и раста броја новооболелих у нашој земљи, како се сазнаје, у четвртак ће бити одржана седница Кризног штаба за борбу против корона вируса.
Како се сазнаје, прва и главна тема могли би да буду кафићи и клубови. Строжа мера, када је реч о угоститељским објектима била би потпуно затварање, чему се противе и челници града Београда, док је блажа и извеснија варијанта да се њихово радно време скрати до 20 или 21 сат.
"ХЕРОЈИ, ВЕСЕЉАЦИ, ВИ КОЈИ МИ ПРЕТИТЕ..." Др Кон брутално одговорио на СКАНДАЛОЗАН СНИМАК (ВИДЕО)
КОРОНА БИЛАНС ПО ГРАДОВИМА: Не смирује се ситуација у Београду, град на југу Србије се убрзано пење на црној лествици
ЗАБРИЊАВАЈУЋЕ СЛИКЕ ИЗ ГРАДА У СРБИЈИ: Кризни штаб размишља о новим мерама, а на гробљу гомила људи (ФОТО)
О овоме је у суботу говорио и председник Србије Александар Вучић.
- Са одлуком о евентуалном скраћењу радног времена угоститељских објеката, или њиховом затварању, сачекаћемо два-три дана - рекао је Вучић.
Колико је за епидемију битно ограничавање и затварање угоститељских објеката, који се сматрају једним од главних места где се вирус убрзано преноси, нагласио је недавно и др Бранислав Тиодоровић.
- Без обзира што може да погоди угоститељство и туризам, требало би што пре да ограничимо рад угоститељских објеката од 23 на 21, или 20 часова, а то може свака локална заједница - рекао је пре неколико дана др Бранислав Тиодоровић, члан Кризног штаба за борбу против ковида-19.
Да Кризни штаб треба да одржи седницу почетком недеље, најавио је и градоначелник Београда Зоран Радојичић.
- Локални кризни штабови могу да доносе индивидуалне одлуке, али Београд с обзиром на своју величину те одлуке доноси заједно са Републичким кризним штабом. Ново заседање Кризног штаба је заказано за почетак недеље и у складу са ситуацијом доносићемо одређене мере. Једна од сугестија је да се у угоститељским објектима смањи гласноћа музике, јер она подстиче госте на гласно причање и на тај начин појачано ширење заразе - рекао је Радојичић.
Колико је ситуација озбиљна најбоље показује изјава др Предрага Кона, члана Кризног штаба, да дневно у Београду имамо између 10.000 и 20.000 заражених особа!
- То значи да је на свакој забави са преко 100 људи уз неконтролисане контакте, гласни говор или певање вероватноћа да ће доћи до заражавања изразито висока - објаснио је Кон.
Подсетимо, на последњој седници Кризног штаба која је одржана прошле недеље донета је одлука да се сва окупљања, на отвореном и затвореном, ограниче на до пет људи, али је у исто време јесењи школски распуст од 11. до 15. новембра, који је требало да важи само за ученике основних школа на територији уже Србије, "проширен" и на све средњошколце, као и на основце са територије Војводине.