Жена (43) хитно превезена у Београд на операцију мозга: Огласио се МУП Српске (ФОТО)
МУП Српске и медицински тимови хитно су хеликоптером транспортовали пацијенткињу (43) из Бања Луке у Београд ради хитне операције анеуризме на мозгу.
Припадници Управе за ваздухопловство Министарства унутрашњих послова Републике Српске, у сарадњи са медицинским тимовима, успешно су данас реализовали још једну спасилачку мисију.
Хеликоптером је извршен хитан транспорт četrdesettrogodišnje пацијенткиње из Бања Луке у Београд ради хитног оперативног захвата.
- Пацијенткиња је из Универзитетског клиничког центра Републике Српске (УКЦ РС) транспортована директно до Клинике за неурохирургију Клиничког центра Србије. Разлог хитности била је дијагноза анеуризме церебралне артерије, која је захтевала неодложну интервенцију врхунских неурохирурга у главном граду Србије, саопштено је уз МУП-а Српске.
Беспрекорна координација и безбедност
Акција је изведена у складу са најстрожим безбедносним и медицинским протоколима. У транспорту су учествовали стручни тимови обе здравствене установе, обезбеђујући стабилност пацијенткиње током целог лета.
По слетању у Београд, она је одмах предата дежурном неурохируршком тиму ради даљег дијагностичко-терапијског поступка.
- Настављамо своју мисију помагања становништву и спасавања, наводи се у саопштењу.
Овај подухват још једном потврђује значај хеликоптерског транспорта у критичним ситуацијама где су минути пресудни за исход лечења.
МУП Републике Српске поручио је путем друштвених мрежа да остају посвећени служењу грађанима и пружању помоћи тамо где је она најпотребнија.