Žena (43) hitno prevezena u Beograd na operaciju mozga: Oglasio se MUP Srpske (FOTO)
MUP Srpske i medicinski timovi hitno su helikopterom transportovali pacijentkinju (43) iz Banja Luke u Beograd radi hitne operacije aneurizme na mozgu.
Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, u saradnji sa medicinskim timovima, uspešno su danas realizovali još jednu spasilačku misiju.
Helikopterom je izvršen hitan transport četrdesettrogodišnje pacijentkinje iz Banja Luke u Beograd radi hitnog operativnog zahvata.
- Pacijentkinja je iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske (UKC RS) transportovana direktno do Klinike za neurohirurgiju Kliničkog centra Srbije. Razlog hitnosti bila je dijagnoza aneurizme cerebralne arterije, koja je zahtevala neodložnu intervenciju vrhunskih neurohirurga u glavnom gradu Srbije, saopšteno je uz MUP-a Srpske.
Besprekorna koordinacija i bezbednost
Akcija je izvedena u skladu sa najstrožim bezbednosnim i medicinskim protokolima. U transportu su učestvovali stručni timovi obe zdravstvene ustanove, obezbeđujući stabilnost pacijentkinje tokom celog leta.
Po sletanju u Beograd, ona je odmah predata dežurnom neurohirurškom timu radi daljeg dijagnostičko-terapijskog postupka.
- Nastavljamo svoju misiju pomaganja stanovništvu i spasavanja, navodi se u saopštenju.
Ovaj poduhvat još jednom potvrđuje značaj helikopterskog transporta u kritičnim situacijama gde su minuti presudni za ishod lečenja.
MUP Republike Srpske poručio je putem društvenih mreža da ostaju posvećeni služenju građanima i pružanju pomoći tamo gde je ona najpotrebnija.