Ево шта се дешава са осумњиченима за ПОМАГАЊЕ УБИЦИ СРПСКОГ ПОЛИЦАЈЦА: Скоро два месеца су прошла од свирепог злочина код Лознице
Скоро два месеца прошла су од трагичне ноћи у Лозници у којој је убијен полицајац Никола Крсмановић (34), а рањен његов колега Вјекослав Илић (50).
На њих је током рутинске контроле у Липничком Шору, недалеко од граничног прелаза Трбушница, пуцао Фатон Хајризи (38) кога је непуних 40 сати касније елиминисала српска полиција на падинама планине Гучева, где је пуцао на припаднике САЈ-а.
После убиства полицајца, које је шокирало и растужило Србију, полиција је ухапсила најпре таксисту из Тутина осумњиченог да је до Лознице из Прешева довезао Хајзерија, а потом мушкарца у Бијељини (РС), користио је, како је тада саопштено, фалсификоване исправе, и његову супругу у Младеновцу, под сумњом да су нападачу на полицајце наводно требали да помогну приликом преласка државне границе између Србије и БиХ.
Према информацијама које су добијене у лозничком Основном јавном тужилаштву готово два месеца после догађаја судбине осумњичених су различите.
- Против две особе, таксисте из Тутина и жене из Младеновца Основном суду у Лозници поднет је оптужни предлог и одређено задржавање због кривичног дела неовлашћен прелаз државне границе и кријумчарење људи. Од њих двоје таксиста се и даље налази у притворској јединици у Шапцу, док је против жене притвор укинут, и то после подношења оптужног предлога у фази преиспитивања притвора пред судом. Решење о укидању притвора донето је крајем прошле седмице, а тужилац је јуче писао жалбу на то решење. Трећа особа, још увек није саслушана, води се као осумњичени, налази се у екстрадиционом притвору у БиХ, и чека се његово изручење Србији - речено је данас у лозничком Тужилаштву.
Никола Крсмановић (34) је био полицијски службеник Станице граничне полиције Трбушница. У МУП-у је радио од 2009. године, завршио је СШУП у Сремској Каменици, а од 2012. до 2023. године, био припадник Београдског Одреда Жандармерије. Неожењен је, без деце, а иза њега су остали осим породице ожалошћени бројни пријатељи, фамилија и његове колеге. Сахрањен је 20. јула, на сеоском гробљу, а до вечне куће испратили су га породица, пријатељи, велики броја грађана, припадници различитих сектора МУП-а, а сахрани је присуствовао и министар унутрашњих послова Ивица Дачић.
Од краја прошлог месеца у његовом Драгинцу налази се велики мурал са Николиним ликом, у униформи, а ту су и застава Србије и грб Жандармерије чији је својевремено био припадник.
Србија Данас/Курир