Упозорење за возаче на ауто-путу "Милош Велики": Аутомобил вози у КОНТРА-СМЕРУ као да не постоји закон - Снимак леди крв у жилама (ВИДЕО)
На интернету се појавио снимак који приказује аутомобил како се ауто-путем креће у супротном смеру великом брзином, што је изазвало шок и оштре реакције због екстремног ризика по животе.
На друштвеним мрежама појавио се нови снимак опасне и неодговорне вожње који је изазвао оштре реакције јавности.
На видео-запису објављеном на Инстаграму види се возач који се креће ауто-путем "Милош Велики" у супротном смеру, на потезу од наплатне рампе ка Јакову, и то брзином карактеристичном за ову саобраћајницу.
На снимку се јасно уочава возило које се креће траком намењеном за возила из супротног правца, што је изазвало забринутост због потенцијално катастрофалних последица.
Ово, међутим, није први случај оваквог понашања на овом ауто-путу, где су слични инциденти већ забележени у претходном периоду. И поред ранијих апела надлежних и додатних мера сигнализације, поједини возачи и даље чине озбиљне прекршаје који директно угрожавају безбедност у саобраћају.
Насилничка вожња и кретање у супротном смеру на ауто-путу санкционишу се строгим казнама, укључујући новчане казне до 150.000 динара, казнене поене до 15, као и одузимање возачке дозволе на дужи период. У тежим случајевима, могућа је и затворска казна, у зависности од последица које прекршај изазове.
СРбија Данас