Пронађено тело на Новом Београду: Радник обезбеђења затекао језив призор
У напуштеном пословном објекту на Новом Београду нађено је беживотно тело, највероватније мушкарца.
Према информацијама, радник обезбеђења овог објекта 23. јуна око поднева пронашао је тело, након чега је обавестио надлежне службе. Чувар је потом алармирао полицију.
Одмах по позиву, на терен су изашле полицијске снаге и дежурни тужилац Вишег јавног тужилаштва у Београду, који је руководио увиђајем.
- Тело је пронађено у поодмаклој фази распадања, а најважнији детаљ јесте то што су делови тела били одвојени. Полиција и тужилаштво су одмах покренули опсежну истрагу како би се утврдило шта се тачно догодило у овом напуштеном простору, наводи извор близак истрази.
Полиција и тужилаштво тренутно раде на утврђивању околности случаја, а истрага је усмерена у неколико праваца. ВЈТ је наложило ДНК анализу и проверу свих пријава несталих лица у претходном периоду, преноси "Телеграф".
Тело је превезено на Институт за судску медицину. Обдукција треба да пружи одговор да ли је особа жртва кривичног дела или су тело након смрти оштетиле животиње, с обзиром на то да у напуштени објекат повремено долазе пси луталице.
Полицијски инспектори врше увиђај на Новом Београду, узимају изјаве од људи који бораве у близини објекта и проверавају да ли постоје сигурносне камере које би могле да помогну у истрази.