Pronađeno telo na Novom Beogradu: Radnik obezbeđenja zatekao jeziv prizor
U napuštenom poslovnom objektu na Novom Beogradu nađeno je beživotno telo, najverovatnije muškarca.
Prema informacijama, radnik obezbeđenja ovog objekta 23. juna oko podneva pronašao je telo, nakon čega je obavestio nadležne službe. Čuvar je potom alarmirao policiju.
Odmah po pozivu, na teren su izašle policijske snage i dežurni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, koji je rukovodio uviđajem.
- Telo je pronađeno u poodmakloj fazi raspadanja, a najvažniji detalj jeste to što su delovi tela bili odvojeni. Policija i tužilaštvo su odmah pokrenuli opsežnu istragu kako bi se utvrdilo šta se tačno dogodilo u ovom napuštenom prostoru, navodi izvor blizak istrazi.
Policija i tužilaštvo trenutno rade na utvrđivanju okolnosti slučaja, a istraga je usmerena u nekoliko pravaca. VJT je naložilo DNK analizu i proveru svih prijava nestalih lica u prethodnom periodu, prenosi "Telegraf".
Telo je prevezeno na Institut za sudsku medicinu. Obdukcija treba da pruži odgovor da li je osoba žrtva krivičnog dela ili su telo nakon smrti oštetile životinje, s obzirom na to da u napušteni objekat povremeno dolaze psi lutalice.
Policijski inspektori vrše uviđaj na Novom Beogradu, uzimaju izjave od ljudi koji borave u blizini objekta i proveravaju da li postoje sigurnosne kamere koje bi mogle da pomognu u istrazi.