Ана Брнабић позвала грађане да дођу на скуп 27. јуна: У суботу ће се чути глас народа који жели МИР И СТАБИЛНОСТ!
Председница Скупштине Србије Ана Брнабић позвала је грађане да у суботу, 27. јуна, дођу на скуп испред Народне скупштине у Београду, поручивши да ће то бити прилика да се чује глас народа и заједнички одреде приоритети за будућност Србије.
Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас да ће се у суботу 27. јуна на скупу у Београду испред Народне Скупштине, чути глас народа који жели мир и стабилност, као и да је важно што ће се заједно са грађанима правити план за будућност.
Брнабићева је рекла да је папир на којем ће грађани у суботу на скупу моћи да заокруже по пет од 15 тема, и на тај начин их определе као најважније које желе од државе, писао лично председник Србије Александар Вучић.
- Није он дозволио да се тиме бави било ко други, он је то писао и знам да ће он то гледати и онда анализирати, шта су то, у ствари, негде највећи проблеми или наважнији приоритети за наш народ, грађане, да би се на крају крајева на томе онда фокусирао на план за будућност, уз све оно, наравно, што је он представио у програму од пет тачака. Дакле, и смањење државне администрације, реформа образовања, модернизација технологија и тако даље. Дакле, уз ово, то ће бити део тог свеобухватног плана - рекла је Ана Брнабић.
Она је додала да је у суботу најважније да се чује глас грађана и да заједно са грађанима се гради будућност.
- Желим да позовем грађане да дођу у што већем броју, зато што заиста мислим да ће тај дан бити важан! Једва чекам суботу, биће празник за све оне који представљају пристојну Србију, која жели мир, стабилност, која жели да настави да ради, да напредује. Која не жели да стане, да буде блокирана - рекла је председница Скупштине.
Додала је да ће и она лично пружити подршку скупу и председнику Србије Александру Вучићу.
Коментаришући поступак председника Србије Александра Вучића, који је изашао испред Председништва Србије, где је група радника ГСП протестовала, како би чуо њихове проблеме, показује да су му грађани на првом месту и разговор са њима.
- Ово је прави Александар Вучић! Ово је човек коме је народ на првом месту, коме су грађани на првом месту. Човек који заиста искрено брине о грађанима и жели да чује проблеме, жели да се укључи у решавање тих проблема. И никада не каже: "Супер, све ће бити одлично, решићемо све, нема никаквих проблема". Не, нешто може, нешто не може, даће све од себе, али ће увек чути људе, чуће грађане - рекла је председница Скупштине.
Додала је да су сви у згради Председништва осим њега били против да изађе, пре свега обезбеђење, али да је он ипак изашао и причао с људима.
- То је најбоља слика Александра Вучића, какав он јесте у стварности. Све супротно ономе што блокадери и блокадерски медији причају о њему. Мислим да је и показао и свима нама осталима, какав треба да буде однос према грађанима - закључила је Ана Бранабић.