Интервју са студентом блокадером: Луд, збуњен, нормалан
Ево како би изгледао разговор са студентом блокадером.
Како се зовете?
-Никад се не зовем.
Нисте разумели. Како вам је име и презиме?
-А то. Не могу да вам кажем.
Због чега?
-Немам дозволу пленума.
Пленума Комунистичке партије Југославије?
- Ма не, пленума мог факултета.
Која је ваша политика према Косову? Да ли признајете његову независност?
-Не могу да вам кажем.
Која је ваша политика о увођењу санкција Русији?
- Не могу да вам кажем.
Која је ваша политика о питању Сребренице? Да ли ћете прихватити лаж да је тамо почињен геноцид?
-Не могу да вам кажем.
Која је ваша политика према Републици Српској? Да ли ћете се залагати за одбрану њених дејтонских надлежности?
-Не могу да вам кажем.
Која ће бити ваша политика према нашем приступању ЕУ?
-Не могу да вам кажем.
Ко ће вам бити кандидат за председника Србије?
-Не могу да вам кажем.
А кандидат за премијера?
-Не могу да вам кажем.
Ко ће вам бити носилац изборне листе?
- Не могу да вам кажем.
Можете ли нам рећи име бар једног вашег кандидата на парламентарним изборима?
- Не могу да вам кажем.
Шта очекујете од избора?
-Очекујем да гађани подрже нашу политику и гласају за наше кандидате.