Intervju sa studentom blokaderom: Lud, zbunjen, normalan
Evo kako bi izgledao razgovor sa studentom blokaderom.
Kako se zovete?
-Nikad se ne zovem.
Niste razumeli. Kako vam je ime i prezime?
-A to. Ne mogu da vam kažem.
Zbog čega?
-Nemam dozvolu plenuma.
Plenuma Komunističke partije Jugoslavije?
- Ma ne, plenuma mog fakulteta.
Koja je vaša politika prema Kosovu? Da li priznajete njegovu nezavisnost?
-Ne mogu da vam kažem.
Koja je vaša politika o uvođenju sankcija Rusiji?
- Ne mogu da vam kažem.
Koja je vaša politika o pitanju Srebrenice? Da li ćete prihvatiti laž da je tamo počinjen genocid?
-Ne mogu da vam kažem.
Koja je vaša politika prema Republici Srpskoj? Da li ćete se zalagati za odbranu njenih dejtonskih nadležnosti?
-Ne mogu da vam kažem.
Koja će biti vaša politika prema našem pristupanju EU?
-Ne mogu da vam kažem.
Ko će vam biti kandidat za predsednika Srbije?
-Ne mogu da vam kažem.
A kandidat za premijera?
-Ne mogu da vam kažem.
Ko će vam biti nosilac izborne liste?
- Ne mogu da vam kažem.
Možete li nam reći ime bar jednog vašeg kandidata na parlamentarnim izborima?
- Ne mogu da vam kažem.
Šta očekujete od izbora?
-Očekujem da gađani podrže našu politiku i glasaju za naše kandidate.