Огласили се из Студентског града: Нетачне информације о исељењу студената са Новог Београда због EXPO 2027: Све детаљно објаснили!
Из Студентског града саопштено је да нема исељења студената због EXPO 2027, већ само привременог премештања дела студената из крила Ф. У том простору биће смештени волонтери, а након изложбе капацитети ће бити модернизовани и враћени студентима
Поводом информација које су се појавиле у јавности о наводном исељењу студената из Студентског града на Новом Београду због одржавања Специјализоване изложбе ЕКСПО 2027, обавештавамо медије и заинтересовану јавност о следећем:
- Не ради се о исељењу студената из Студентског града, већ о привременом премештању дела студената из крила Ф Дома ИИ.Студентски град располаже са близу 4.500 места, док се у крилу Ф налази мање од 10 одсто укупних смештајних капацитета.
- У наведеном крилу планиран је смештај 445 волонтера који ће током трајања изложбе ЕКСПО 2027 бити ангажовани на организацији и реализацији овог великог међународног догађаја.
- Сви студенти који буду привремено премештени из крила Ф добиће смештај у оквиру капацитета Студентског центра "Београд" под истим условима које тренутно имају у Студентском граду.
- Обезбеђивање смештаја за волонтере у студентским домовима представља уобичајену праксу приликом организације великих међународних догађаја, а та пракса је на идентичан начин примењена и приликом организације Универзијаде 2009. године.
- За потребе смештаја волонтера током изложбе ЕКСПО 2027, крило Ф биће у потпуности реновирано и модернизовано. Након завршетка изложбе, обновљене капацитете наставиће да користе студенти, чиме ће унапређени смештајни услови остати једно од трајних наслеђа ЕКСПО 2027 за будуће генерације студената.
- Према досадашњим искуствима, до планираног термина премештања, 16. априла 2027. године, значајан број садашњих станара крила Ф завршиће студије и напустити дом, због чега неће бити потребно премештање укупног броја студената који данас користе овај део објекта.
ЕКСПО 2027 представља највећи међународни догађај који је Србија икада организовала и прилику да се значајно унапреди студентска инфраструктура. Ниједан студент неће остати без смештаја, а инвестиције које ће бити реализоване остаће трајна корист генерацијама студената које долазе.
За све додатне информације стојимо на располагању, завршавају у саопштењу.