"Права слика Србије која побеђује" Министар Мали са народом носи највећу заставу: Не дозвољавамо да нас поделе
Министар финансија Синиша Мали придружио се грађанима у ношењу тробојке.
На платоу испред Дома Народне Скупштине Србије одржава се велики скуп под називом "Србија, једна породица", а овим поводом министар је изјавио да је данас најпоноснији.
- Ова застава има скоро тону - рекао је Мали за Новости и додао:
- Очекујем данас да се данас појави велики број људи и да покажу шта желе, а то је да Србија настави да ради, да расте, да се развија, да нам расту плате и пензије. Други су хтели да нас поделе, а ми овде данас не желимо то да дозволимо. Ово је права слика Србије која побеђује.
Дуга чак 500, широка девет метара, тешка око 600 килограма и с површином од невероватних 4.000 квадратних метара, џиновска српска тробојка је данас представљена грађанима у Београду и један је од најупечатљивијих симбола националног јединства који досад није виђен.
Када би се њена површина упоредила са стамбеним простором, заузимала би чак 50 станова од по 80 квадрата. Још занимљивије звучи податак да би се од исте количине платна могло сашити више од 6.000 мајица или око 1.200 мушких одела.