"Prava slika Srbije koja pobeđuje" Ministar Mali sa narodom nosi najveću zastavu: Ne dozvoljavamo da nas podele
Ministar finansija Siniša Mali pridružio se građanima u nošenju trobojke.
Na platou ispred Doma Narodne Skupštine Srbije održava se veliki skup pod nazivom "Srbija, jedna porodica", a ovim povodom ministar je izjavio da je danas najponosniji.
- Ova zastava ima skoro tonu - rekao je Mali za Novosti i dodao:
- Očekujem danas da se danas pojavi veliki broj ljudi i da pokažu šta žele, a to je da Srbija nastavi da radi, da raste, da se razvija, da nam rastu plate i penzije. Drugi su hteli da nas podele, a mi ovde danas ne želimo to da dozvolimo. Ovo je prava slika Srbije koja pobeđuje.
Duga čak 500, široka devet metara, teška oko 600 kilograma i s površinom od neverovatnih 4.000 kvadratnih metara, džinovska srpska trobojka je danas predstavljena građanima u Beogradu i jedan je od najupečatljivijih simbola nacionalnog jedinstva koji dosad nije viđen.
Kada bi se njena površina uporedila sa stambenim prostorom, zauzimala bi čak 50 stanova od po 80 kvadrata. Još zanimljivije zvuči podatak da bi se od iste količine platna moglo sašiti više od 6.000 majica ili oko 1.200 muških odela.