"Србија захвална Словачкој на подршци европском путу и територијалном интегритету" Вучић разговарао са Фицом у Тивту
Председник Републике Србије Александар Вучић састао се са председником Владе Словачке Републике Робертом Фицом на Самиту ЕУ–Западни Балкан у Тивту.
"Срдачан и пријатељски разговор са Робертом Фицом о европској будућности Србије, тренутној динамици и могућностима за убрзање процеса проширења Европске уније, регионалним изазовима и даљем унапређењу сарадње наших земаља.
Разменили смо мишљења и о актуелним политичким и економским приликама у Европи и региону, снажнијој политичкој сарадњи и потенцијалма за повећање трговинске размене и снажније повезивање привреда Србије и Словачке.
Изразио сам захвалност Словачкој на подршци европском путу Србије и спровођењу реформи, као и на њеном чврстом и принципијелном ставу када је реч о очувању територијалног интегритета и суверенитета наше земље", написао је Вучић на Инстаграму.
Објаву председника Вучића можете погледати кликом ОВДЕ
Подсетимо, председник се раније огласио на свом Инстаграм профилу где је рекао да разговара бројним европским званичницима и партнерима из региона.