"Srbija zahvalna Slovačkoj na podršci evropskom putu i teritorijalnom integritetu" Vučić razgovarao sa Ficom u Tivtu
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednikom Vlade Slovačke Republike Robertom Ficom na Samitu EU–Zapadni Balkan u Tivtu.
"Srdačan i prijateljski razgovor sa Robertom Ficom o evropskoj budućnosti Srbije, trenutnoj dinamici i mogućnostima za ubrzanje procesa proširenja Evropske unije, regionalnim izazovima i daljem unapređenju saradnje naših zemalja.
Razmenili smo mišljenja i o aktuelnim političkim i ekonomskim prilikama u Evropi i regionu, snažnijoj političkoj saradnji i potencijalma za povećanje trgovinske razmene i snažnije povezivanje privreda Srbije i Slovačke.
Izrazio sam zahvalnost Slovačkoj na podršci evropskom putu Srbije i sprovođenju reformi, kao i na njenom čvrstom i principijelnom stavu kada je reč o očuvanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta naše zemlje", napisao je Vučić na Instagramu.
Objavu predsednika Vučića možete pogledati klikom OVDE
Podsetimo, predsednik se ranije oglasio na svom Instagram profilu gde je rekao da razgovara brojnim evropskim zvaničnicima i partnerima iz regiona.