Драматична сцена на аутопуту: Стали у зауставној траци, изашли из возила, а онда се обрачунали
Дугорешка полиција привела је данас 60-годишњака и 34-годишњака, против којих је поднет оптужни предлог због нарушавања јавног реда и мира на нарочито дрзак и непристојан начин.
Криминалистичком истрагом утврђено је да су обојица починила прекршај из члана 6. Закона о прекршајима против јавног реда и мира.
Инцидент се догодио синоћ на аутопуту А1, на подручју општине Нетретић у Карловачкој жупанији. Незадовољни начином вожње, мушкарци су зауставили своја возила у зауставној траци у непосредној близини одморишта и изашли из аутомобила.
Након вербалног сукоба дошло је и до физичког обрачуна у близини саобраћајних трака аутопута А1, којим се у том тренутку одвијао појачан саобраћај, па је постојала опасност да на њих налети неко од возила.
Шездесетчетворогодишња путница из возила којим је управљао 34-годишњак изашла је из аутомобила и стала између двојице мушкараца са намером да их раздвоји. Тада ју је 60-годишњак одгурнуо, након чега су сво троје пали на коловоз зауставне траке. Све три особе задобиле су лакше повреде.
Новчано кажњени
Полиција је у оптужном предлогу за осумњичене мушкарце затражила изрицање новчане казне од најмање 700 евра за сваког, што је надлежни суд прихватио, прогласио их кривима и изрекао им по 700 евра новчане казне.
Због прекршаја из Закона о безбедности саобраћаја на путевима, осумњиченим мушкарцима уручена су обавештења о почињеном прекршају.
Извор: Србија Danas/Index.hr