Dramatična scena na autoputu: Stali u zaustavnoj traci, izašli iz vozila, a onda se obračunali
Dugoreška policija privela je danas 60-godišnjaka i 34-godišnjaka, protiv kojih je podnet optužni predlog zbog narušavanja javnog reda i mira na naročito drzak i nepristojan način.
Kriminalističkom istragom utvrđeno je da su obojica počinila prekršaj iz člana 6. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.
Incident se dogodio sinoć na autoputu A1, na području opštine Netretić u Karlovačkoj županiji. Nezadovoljni načinom vožnje, muškarci su zaustavili svoja vozila u zaustavnoj traci u neposrednoj blizini odmorišta i izašli iz automobila.
Nakon verbalnog sukoba došlo je i do fizičkog obračuna u blizini saobraćajnih traka autoputa A1, kojim se u tom trenutku odvijao pojačan saobraćaj, pa je postojala opasnost da na njih naleti neko od vozila.
Šezdesetčetvorogodišnja putnica iz vozila kojim je upravljao 34-godišnjak izašla je iz automobila i stala između dvojice muškaraca sa namerom da ih razdvoji. Tada ju je 60-godišnjak odgurnuo, nakon čega su svo troje pali na kolovoz zaustavne trake. Sve tri osobe zadobile su lakše povrede.
Novčano kažnjeni
Policija je u optužnom predlogu za osumnjičene muškarce zatražila izricanje novčane kazne od najmanje 700 evra za svakog, što je nadležni sud prihvatio, proglasio ih krivima i izrekao im po 700 evra novčane kazne.
Zbog prekršaja iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima, osumnjičenim muškarcima uručena su obaveštenja o počinjenom prekršaju.
Izvor: Srbija Danas/Index.hr