Направиле хаос у 3 ујутру: Полицајци једва привели две жене под дејством алкохола
Две пијане жене ухапшене су око 3 сата ујутру након што су правиле журку у стану, а затим се супротставиле полицији.
Нешто пре 3 сата јуче ујутру полиција је поступала по дојави о нарушавању јавног реда и мира у стамбеној згради у Гарешници код Кутине, саопштила је бјеловарско-билогорска Полицијска управа.
Доласком на место догађаја утврђено је да су 49-годишњакиња и 38-годишњакиња, обе у видно алкохолисаном стању, гласном музиком, буком и галамом нарушавале јавни ред и мир, пише Даница.хр.
Током поступања старија жена је вређала и омаловажавала полицајце упућујући им погрдне речи и псовке. Након што је упозорена да престане и обавештена да је ухапшена, наставила је са вређањем, одбила да сарађује и почела да се удаљава.
Оглушила се и на наређење да стане, због чега су над њом употребљена средства принуде. Приликом поступања према њој, млађа жена је ометала полицијске службенике, па су и над њом употребљена средства принуде, односно стављене су јој лисице.
Код 38-годишњакиње је утврђена концентрација алкохола од 0,58 промила, док је 49-годишњакиња одбила алкотестирање.
Старија жена је ухапшена, а суд јој је одмах одредио задржавање од 15 дана, након чега је предата у затвор у Загребу.
Против млађе жене биће поднета пријава редовним путем.