Napravile haos u 3 ujutru: Policajci jedva priveli dve žene pod dejstvom alkohola
Dve pijane žene uhapšene su oko 3 sata ujutru nakon što su pravile žurku u stanu, a zatim se suprotstavile policiji.
Nešto pre 3 sata juče ujutru policija je postupala po dojavi o narušavanju javnog reda i mira u stambenoj zgradi u Garešnici kod Kutine, saopštila je bjelovarsko-bilogorska Policijska uprava.
Dolaskom na mesto događaja utvrđeno je da su 49-godišnjakinja i 38-godišnjakinja, obe u vidno alkoholisanom stanju, glasnom muzikom, bukom i galamom narušavale javni red i mir, piše Danica.hr.
Tokom postupanja starija žena je vređala i omalovažavala policajce upućujući im pogrdne reči i psovke. Nakon što je upozorena da prestane i obaveštena da je uhapšena, nastavila je sa vređanjem, odbila da sarađuje i počela da se udaljava.
Oglušila se i na naređenje da stane, zbog čega su nad njom upotrebljena sredstva prinude. Prilikom postupanja prema njoj, mlađa žena je ometala policijske službenike, pa su i nad njom upotrebljena sredstva prinude, odnosno stavljene su joj lisice.
Kod 38-godišnjakinje je utvrđena koncentracija alkohola od 0,58 promila, dok je 49-godišnjakinja odbila alkotestiranje.
Starija žena je uhapšena, a sud joj je odmah odredio zadržavanje od 15 dana, nakon čega je predata u zatvor u Zagrebu.
Protiv mlađe žene biće podneta prijava redovnim putem.