Тензије не престају да расту: САД увеле санкције највећој државној нафтној компанији
Сједињене Америчке Државе увеле су данас санкције највећој кубанској државној нафтној компанији ЦУПЕТ, саопштило је америчко министарство финансија.
11.06.2026.
20:24
Коментари (9)
У саопштењу објављеном на сајту Министарства финансија наводи се да је санкцијама предвиђено замрзавање целокупне имовине компаније ЦУПЕТ у САД, као и забрана Американцима да послују са њом.
Вашингтон је увео санкције према низу кубанских предузећа и појединаца, укључујући председника Кубе Мигела Дијаса Канела.
САД су ове године запретиле да ће увести царине свакој земљи која буде снабдевала Кубу нафтом.