Tenzije ne prestaju da rastu: SAD uvele sankcije najvećoj državnoj naftnoj kompaniji
Sjedinjene Američke Države uvele su danas sankcije najvećoj kubanskoj državnoj naftnoj kompaniji CUPET, saopštilo je američko ministarstvo finansija.
11.06.2026.
20:24
Komentari (9)
U saopštenju objavljenom na sajtu Ministarstva finansija navodi se da je sankcijama predviđeno zamrzavanje celokupne imovine kompanije CUPET u SAD, kao i zabrana Amerikancima da posluju sa njom.
Vašington je uveo sankcije prema nizu kubanskih preduzeća i pojedinaca, uključujući predsednika Kube Migela Dijasa Kanela.
SAD su ove godine zapretile da će uvesti carine svakoj zemlji koja bude snabdevala Kubu naftom.