Зашто данас има толико ружних људи? Глумица Бранка Петрић поделила теорију како се постаје непривлачан споља и изнутра
Мудра и увек инспиративна глумица испричала шта је чула, а са чиме се у потпуности слаже.
Повезивање мржње и љубоморе са физичком ружноћом има дуготрајну генезу у оквирима светске културе. Некада се ружноћа поставља као узрок, а некада као последица лоших емоција.
Слично гледиште поделила је са својом публиком и глумица Бранка Петрић гостујући у емисији "Балканском улицом" ауторке и водитељке Весне Дедић а која се приказује на Блиц телевизији.
Легендарна глумица се сетила шта је причала Оливера Марковић, доајанка српског театра, филма и телевизије.
- Питали су Оливеру Марковић, нашу дивну глумицу о љубави и љубомори. Она је тада рекла: не нећу да будем љубоморна јер од љубоморе се "ружња". И то јесте истина. Од мржње постајемо ружни не само споља него и изнутра. Мржња једе тебе. Оно прело чега не можеш да пређеш, пребаци, готово је - испиричала је Бранка у "Балканском улицом" а са њом се сложила и водитељка.
Изгледа да овај Оливерин и Бранкин суд добро осликава зашто данас у свету има толико ружних људи док полако, али сигурно тонемо у опште неразумевање и мржњу.
Сличне ствари је говорио и Фридрих Ниче који је писао о идеји да дуготрајна осећања попут зависти, мржње и љубоморе могу с временом оставити траг и на лицу. Другим речима, физичка ружноћа може бити последица унутрашњих стања.