"Да ме окрене и каже: "Тата дођи"": Отац Анђела Ранковића први пут о односу са сином! "Желео бих да буде са Станијом"
Отац Анђела Ранковића, Славиша Ранковић, први пут је отворено говорио о годинама удаљености са сином, признајући да га боли што га Анђело ретко помиње, али и да га се никада није одрекао. Говорио је о њиховом односу, породици, Анђеловим везама, али и признао да би волео да његов син срећу пронађе крај Станије Добројевић.
Отац учесника ријалитија "Елита 9" Анђела Ранковића, Славиша Ранковић, отворено је говорио о односу са сином, породичним односима и годинама дистанце које су оставиле траг на њихов контакт. Иако признаје да га боли што га Анђело ретко помиње, истиче да међу њима никада није било одрицања нити сукоба који би потпуно прекинули њихов однос.
Славиша каже да ријалити не прати редовно и да никада није био љубитељ тог формата.
- Слабо пратим ријалити. Нити имам времена да вам кажем, искрено нисам нешто заљубљеник у тај ријалити. Свака част свакоме ко то воли да гледа. Ја све то поштујем, али ја стварно немам времена за то. Па иако ми је син тамо и ја се надам да је он толико паметан дечко да му тата не треба да га гледа на телевизији - рекао је он.
Ипак, драго му је што његов син важи за једног од најпожељнијих мушкараца у ријалитију и што га прати репутација шармера.
- То сам ја носио пре 20 година. Шалим се, шалим се мало. Мени је то драго. Пуно ми је срце ако је тако. Тата је, бар тако кажу, некада био шмекер. Е сада године су учиниле и време своје. Тако да о томе нећемо ни да размишљамо јер се враћамо у прошлост. Али мислим да је он дечко леп, згодан, интелигентан и елоквентан - рекао је Славиша.
Додао је да му се чини да је Анђело ове сезоне много мирнији и повученији него раније.
- Тако да не знам шта бих вам више рекао о њему. Нешто ми је ове године много миран, је л’ да? Али добро то је његова можда игрица у том реалитију. Он је већ ту пар година, мислим три четири године да. Тако да он најбоље зна шта ради. Али нешто ми је баш смирен и миран. Он вероватно има неки циљ па зна зашто је миран.
Говорећи о њиховом односу, Славиша признаје да су се током година удаљили, али истиче да међу њима никада није било одрицања:
- Није, никад није. Ми смо мало изгубили контакт. Значи нити се он мене одрекао, нити ја њега. Само смо изгубили неки контакт. Више је он везан, видите и сами по његовим изјавама да је он везан за мајку и за бату. И ја против тога стварно немам ништа против ни против његове мајке. Она је родила мог Анђела. Ја сам њој подарио мог анђела. Тако да ја сам човек који је делимично смирен што се тога тиче и мени је драго да је тако. Значи његово мишљење тако је такво је. Он шта мисли нек ради. Ја ћу га увек подржати. Он је мој син, моја крв и то тако остаје за цео живот.
Отворено је признао да га погађа што га син ретко спомиње у јавности.
- Погађа ме. Искрено да вам кажем, погађа ме. Али боље да мене мање помиње него мајку. Тако да значи ако он има такав однос са мајком, а оца је склонио мало са стране, то је његов избор. Ја немам ништа против тога. Он већ сад 18. октобра пуни 34 године. Ако је вољан и жељан да се јави свом оцу после ихај година и да се сретнемо, опет њему препуштам на избор.
Славиша истиче за "Blic.rs" да не жели да се меша у синов живот, али да би волео да га види срећног и породично оствареног.
- Ја већ имам близу 58 година тако да ја мислим да не би требао да се мешам поготово сад у његов живот са његових 34 године. Најискреније да вам кажем, ја бих највише волео да он нађе неку жену и девојку с којом ће имати емотивну везу и с којом ће данас-сутра засновати породицу и брак. И мене после 100 година нек окрене и каже: "Тата, постао си деда". Ето то ће мени бити срећа.
Додао је да сматра да је време да његов син пронађе мир и створи сопствену породицу.
- Ништа ми друго не треба. Јер он има 34. Ја сам имао 24 кад се Анђело родио. Његова мајка Љиљана је била од мене старија, слагаћу вас пет и по година. Тако да мислим да му је време да мало стане на лопту и да се посвети неком свом животу и некој својој породици. Мислим јесу њему породица и мајка и ујак и бака и тата у сенци, али њему треба његова лична породица.
Говорећи о контакту са сином, открио је да су се највише чули док је Анђело био у вези са Теодором Џехверовић.
- Ми смо се виђали или чули стварно с времена на време. То је све било на две три године. Највише смо се чули кад је он био у вези са Теодором Џехверовић.
Славиша се осврнуо и на приче које повезују његовог сина са Станијом Добројевић, истичући да му се она веома допада.
- Ја сам о томе нисам размишљао, али чујем те приче. Мени лично Станија се допада са њеним размишљањима.
Додаје да би волео да види Анђела управо са Станијом.
- Неки се нормално неће сложити са мном. Неки ће бити против моје изјаве. Неки за моју изјаву. Али мени се Станија лично допада поготово што је из Руме. А ја сам у Руми провео једно три године мог најлепшег емотивног живота. О томе не бих да причам. И мени је Рума прирасла за срце. Тако да бих ја желео да он буде са Станијом. Ето то је моје мишљење.
Истакао је да разлика у годинама између њих не види као проблем.
- Али Станија... ја мислим да је она од њега старија шест година, тако нешто. И његова мајка Љиљана је од мене била старија пет и по година. Тако да му то ништа не шкоди. Али битно је да нађе неки свој мир и то је моја жеља.
Говорећи о односу са Анђеловом мајком Љиљаном, Славиша је рекао да, иако никада нису били венчани, сматра да су заувек повезани због сина.
- Никад се нисмо венчали, али сматрам чим имамо наше заједничко дете, да ми је то као супруга. Много година нисмо у контакту. Нити се Љиљана мени обратила, нити ја њој. Свако се окренуо на своју страну. Тако се десило и битно да смо ми живи, здрави, да дишемо ваздух.
Додаје да му Љиљана никада није бранила контакт са сином, али да је Анђело одувек био више везан за мајку и остатак породице.
- Мени Љиљана није ништа забрањивала. Али једноставно, Анђело је био везан за ујку, за баку, за Љиљану и мајку. Ја сам ту био нешто на страни. Ја сам био само ето кад нешто затреба, тата је био ту. Али нисмо били толико везани као отац и син.
Нагласио је и да га пласман у ријалитију уопште не занима.
- Мене уопште не занима да л’ ће он бити први, други или трећи. Мене занима да он остане дечко такав какав је и да нађе свој мир и своју срећу и брак. Те њихове паре, прво, друго, треће место, мислим да од тих пара нема ништа јер те паре ништа у животу не значе. Значи паре су мизерна ствар. Постоји нешто много веће у души и у срцу, а паре су небитне у животу.
За крај је још једном нагласио да би му највећа срећа била да му се син једног дана сам јави и позове га.
- Да ме он окрене, да каже: "Тата мој, дођи". Ето никад се нисам наметао у животу у њиховој породици тако да ни сада не желим се намећем, поготово што је он сам као постао јавна личност.
На крају је демантовао наводе да га се Анђело одрекао.
- Није се он одрекао мене. Он је рођен 18. октобра, а у јануару је први пут отишао за Јужну Африку кад је имао три месеца. Ја сам после тога одмах за њим отишао тамо да би био са њим и са Љиљаном, његовом мајком. Али ето нису нам се путеви спојили. Они су тамо остали још једно три четири године па су се онда вратили за Београд. Тако да имали смо контакт али то је изузетно слаб контакт што се тиче оца, сина и бивше супруге. Ја никад ни једну ружну реч нећу рећи против његове мајке Љиљане, шта год се дешавало између нас, то је наша приватна ствар. Она је кажем мени родила Анђела. Ја сам му дао име јер сам желео да буде мој анђео.