"Da me okrene i kaže: "Tata dođi"": Otac Anđela Rankovića prvi put o odnosu sa sinom! "Želeo bih da bude sa Stanijom"
Otac Anđela Rankovića, Slaviša Ranković, prvi put je otvoreno govorio o godinama udaljenosti sa sinom, priznajući da ga boli što ga Anđelo retko pominje, ali i da ga se nikada nije odrekao. Govorio je o njihovom odnosu, porodici, Anđelovim vezama, ali i priznao da bi voleo da njegov sin sreću pronađe kraj Stanije Dobrojević.
Otac učesnika rijalitija "Elita 9" Anđela Rankovića, Slaviša Ranković, otvoreno je govorio o odnosu sa sinom, porodičnim odnosima i godinama distance koje su ostavile trag na njihov kontakt. Iako priznaje da ga boli što ga Anđelo retko pominje, ističe da među njima nikada nije bilo odricanja niti sukoba koji bi potpuno prekinuli njihov odnos.
Slaviša kaže da rijaliti ne prati redovno i da nikada nije bio ljubitelj tog formata.
- Slabo pratim rijaliti. Niti imam vremena da vam kažem, iskreno nisam nešto zaljubljenik u taj rijaliti. Svaka čast svakome ko to voli da gleda. Ja sve to poštujem, ali ja stvarno nemam vremena za to. Pa iako mi je sin tamo i ja se nadam da je on toliko pametan dečko da mu tata ne treba da ga gleda na televiziji - rekao je on.
Ipak, drago mu je što njegov sin važi za jednog od najpoželjnijih muškaraca u rijalitiju i što ga prati reputacija šarmera.
- To sam ja nosio pre 20 godina. Šalim se, šalim se malo. Meni je to drago. Puno mi je srce ako je tako. Tata je, bar tako kažu, nekada bio šmeker. E sada godine su učinile i vreme svoje. Tako da o tome nećemo ni da razmišljamo jer se vraćamo u prošlost. Ali mislim da je on dečko lep, zgodan, inteligentan i elokventan - rekao je Slaviša.
Dodao je da mu se čini da je Anđelo ove sezone mnogo mirniji i povučeniji nego ranije.
- Tako da ne znam šta bih vam više rekao o njemu. Nešto mi je ove godine mnogo miran, je l’ da? Ali dobro to je njegova možda igrica u tom realitiju. On je već tu par godina, mislim tri četiri godine da. Tako da on najbolje zna šta radi. Ali nešto mi je baš smiren i miran. On verovatno ima neki cilj pa zna zašto je miran.
Govoreći o njihovom odnosu, Slaviša priznaje da su se tokom godina udaljili, ali ističe da među njima nikada nije bilo odricanja:
- Nije, nikad nije. Mi smo malo izgubili kontakt. Znači niti se on mene odrekao, niti ja njega. Samo smo izgubili neki kontakt. Više je on vezan, vidite i sami po njegovim izjavama da je on vezan za majku i za batu. I ja protiv toga stvarno nemam ništa protiv ni protiv njegove majke. Ona je rodila mog Anđela. Ja sam njoj podario mog anđela. Tako da ja sam čovek koji je delimično smiren što se toga tiče i meni je drago da je tako. Znači njegovo mišljenje tako je takvo je. On šta misli nek radi. Ja ću ga uvek podržati. On je moj sin, moja krv i to tako ostaje za ceo život.
Otvoreno je priznao da ga pogađa što ga sin retko spominje u javnosti.
- Pogađa me. Iskreno da vam kažem, pogađa me. Ali bolje da mene manje pominje nego majku. Tako da znači ako on ima takav odnos sa majkom, a oca je sklonio malo sa strane, to je njegov izbor. Ja nemam ništa protiv toga. On već sad 18. oktobra puni 34 godine. Ako je voljan i željan da se javi svom ocu posle ihaj godina i da se sretnemo, opet njemu prepuštam na izbor.
Slaviša ističe za "Blic.rs" da ne želi da se meša u sinov život, ali da bi voleo da ga vidi srećnog i porodično ostvarenog.
- Ja već imam blizu 58 godina tako da ja mislim da ne bi trebao da se mešam pogotovo sad u njegov život sa njegovih 34 godine. Najiskrenije da vam kažem, ja bih najviše voleo da on nađe neku ženu i devojku s kojom će imati emotivnu vezu i s kojom će danas-sutra zasnovati porodicu i brak. I mene posle 100 godina nek okrene i kaže: "Tata, postao si deda". Eto to će meni biti sreća.
Dodao je da smatra da je vreme da njegov sin pronađe mir i stvori sopstvenu porodicu.
- Ništa mi drugo ne treba. Jer on ima 34. Ja sam imao 24 kad se Anđelo rodio. Njegova majka Ljiljana je bila od mene starija, slagaću vas pet i po godina. Tako da mislim da mu je vreme da malo stane na loptu i da se posveti nekom svom životu i nekoj svojoj porodici. Mislim jesu njemu porodica i majka i ujak i baka i tata u senci, ali njemu treba njegova lična porodica.
Govoreći o kontaktu sa sinom, otkrio je da su se najviše čuli dok je Anđelo bio u vezi sa Teodorom Džehverović.
- Mi smo se viđali ili čuli stvarno s vremena na vreme. To je sve bilo na dve tri godine. Najviše smo se čuli kad je on bio u vezi sa Teodorom Džehverović.
Slaviša se osvrnuo i na priče koje povezuju njegovog sina sa Stanijom Dobrojević, ističući da mu se ona veoma dopada.
- Ja sam o tome nisam razmišljao, ali čujem te priče. Meni lično Stanija se dopada sa njenim razmišljanjima.
Dodaje da bi voleo da vidi Anđela upravo sa Stanijom.
- Neki se normalno neće složiti sa mnom. Neki će biti protiv moje izjave. Neki za moju izjavu. Ali meni se Stanija lično dopada pogotovo što je iz Rume. A ja sam u Rumi proveo jedno tri godine mog najlepšeg emotivnog života. O tome ne bih da pričam. I meni je Ruma prirasla za srce. Tako da bih ja želeo da on bude sa Stanijom. Eto to je moje mišljenje.
Istakao je da razlika u godinama između njih ne vidi kao problem.
- Ali Stanija... ja mislim da je ona od njega starija šest godina, tako nešto. I njegova majka Ljiljana je od mene bila starija pet i po godina. Tako da mu to ništa ne škodi. Ali bitno je da nađe neki svoj mir i to je moja želja.
Govoreći o odnosu sa Anđelovom majkom Ljiljanom, Slaviša je rekao da, iako nikada nisu bili venčani, smatra da su zauvek povezani zbog sina.
- Nikad se nismo venčali, ali smatram čim imamo naše zajedničko dete, da mi je to kao supruga. Mnogo godina nismo u kontaktu. Niti se Ljiljana meni obratila, niti ja njoj. Svako se okrenuo na svoju stranu. Tako se desilo i bitno da smo mi živi, zdravi, da dišemo vazduh.
Dodaje da mu Ljiljana nikada nije branila kontakt sa sinom, ali da je Anđelo oduvek bio više vezan za majku i ostatak porodice.
- Meni Ljiljana nije ništa zabranjivala. Ali jednostavno, Anđelo je bio vezan za ujku, za baku, za Ljiljanu i majku. Ja sam tu bio nešto na strani. Ja sam bio samo eto kad nešto zatreba, tata je bio tu. Ali nismo bili toliko vezani kao otac i sin.
Naglasio je i da ga plasman u rijalitiju uopšte ne zanima.
- Mene uopšte ne zanima da l’ će on biti prvi, drugi ili treći. Mene zanima da on ostane dečko takav kakav je i da nađe svoj mir i svoju sreću i brak. Te njihove pare, prvo, drugo, treće mesto, mislim da od tih para nema ništa jer te pare ništa u životu ne znače. Znači pare su mizerna stvar. Postoji nešto mnogo veće u duši i u srcu, a pare su nebitne u životu.
Za kraj je još jednom naglasio da bi mu najveća sreća bila da mu se sin jednog dana sam javi i pozove ga.
- Da me on okrene, da kaže: "Tata moj, dođi". Eto nikad se nisam nametao u životu u njihovoj porodici tako da ni sada ne želim se namećem, pogotovo što je on sam kao postao javna ličnost.
Na kraju je demantovao navode da ga se Anđelo odrekao.
- Nije se on odrekao mene. On je rođen 18. oktobra, a u januaru je prvi put otišao za Južnu Afriku kad je imao tri meseca. Ja sam posle toga odmah za njim otišao tamo da bi bio sa njim i sa Ljiljanom, njegovom majkom. Ali eto nisu nam se putevi spojili. Oni su tamo ostali još jedno tri četiri godine pa su se onda vratili za Beograd. Tako da imali smo kontakt ali to je izuzetno slab kontakt što se tiče oca, sina i bivše supruge. Ja nikad ni jednu ružnu reč neću reći protiv njegove majke Ljiljane, šta god se dešavalo između nas, to je naša privatna stvar. Ona je kažem meni rodila Anđela. Ja sam mu dao ime jer sam želeo da bude moj anđeo.